Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 4008
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Powraca temat darmowej komunikacji dla wałbrzyskich uczniów

Piątek, 19 maja 2017, 16:46
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 maja 2017, 11:56
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Powraca temat darmowej komunikacji dla wałbrzyskich uczniów
Fot. Robert Bajek
Stowarzyszenie Inicjatywa Polska złożyło dzisiaj w Biurze Urzędu Miasta w Wałbrzychu listę z podpisami pod projektem "Dzieciaki bez biletów".

Przypomnijmy: 18 lutego br. "Pod Zegarem" na skrzyżowaniu ulic Głównej i Broniewskiego w Wałbrzychu Stowarzyszenie Inicjatywa Polska rozpoczęło zbieranie podpisów pod projektem inicjatywy "Dzieciaki bez biletów". Projekt zakłada darmową komunikację miejską dla uczniów wałbrzyskich szkół.

Pomysłodawcy wykazywali korzyści płynące z takiego rozwiązania: oszczędność w budżecie domowym - dzięki darmowej komunikacji w domowym budżecie pojawią się oszczędności sięgające nawet 100 złotych w skali miesiąca, wyrównywanie szans - darmowe przejazdy dla uczniów sprawią, że wszystkie dzieci będą mogły w takim samym stopniu korzystać z komunikacji miejskiej, promocja komunikacji miejskiej - darmowe przejazdy uczniów powinny spowodować wzrost liczby dorosłych pasażerów, ponieważ przejazd samochodem stanie się nieopłacalny, zdrowszy Wałbrzych - częstsze korzystanie z komunikacji miejskiej to mniejsza ilość samochodów na miejskich drogach a zarazem mniej zanieczyszczone powietrze, edukacja - dzieci korzystające z komunikacji miejskiej powinny nabrać dobrych nawyków korzystania z tej właśnie formy transportu w przyszłości i niewielkie koszty - koszt rocznych darmowych przejazdów uczniów powinien z roku na rok się obniżać, dzięki wzrastającej liczbie osób dorosłych, korzystających z tej formy komunikacji.

Stowarzyszenie Inicjatywa Polska przygotowało projekt inicjatywy uchwałodawczej do Rady Miejskiej Wałbrzycha. W ciągu 3 miesięcy pod projektem zebrano 2061 podpisów, które dzisiaj, wraz z projektem uchwały zostały złożone w biurze wałbrzyskiego Urzędu Miasta. Zgodnie z procedurą Przewodnicząca Rady Miejskiej ma 30 dni na zapoznanie się z projektem a następnie skierowanie go do komisji. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie projektu uchwały pod obrady w trakcie sesji Rady Miasta i to właśnie Rada Miasta podczas głosowania podejmie decyzję, czy inicjatywa zostanie zaakceptowana a sam projekt wejdzie w życie w formie uchwały. Warto również dodać, że Stowarzyszenie Inicjatywa Polska w chwili obecnej jest na etapie konstruowania komitetu poparcia dla projektu. W skład komitetu mają wejść znane osobistości Wałbrzycha.

Czytaj również

Komentarze (64) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group