Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3787
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powstaną wypożyczalnie rowerów miejskich

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 8 marca 2017, 9:56
Autor: PAW
Fot. archiwum
Prawdopodobnie w przyszłym roku zrealizowany zostanie pomysł stworzenia automatyczncyh stacji rowerowych w Wałbrzychu.

Takie stacje (na początku kilka) miałyby powstać w różnych dzielnicach. Dzięki temu z jednego końca Wałbrzycha można byłoby dojechać rowerem na drugi koniec miasta.
- Mamy taką koncepcję – mówi Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego ratusza. - Wypożyczalnie rowerów istnieją w wielu miastach w Polsce i świetnie spełniają swoją rolę.

Faktycznie z automatycznych stacji rowerowych korzystają na co dzień mieszkańcy Wrocławia, Poznania czy Łodzi. U nas głównym celem jest dobre skomunikowanie naszych atrakcji turystycznych, dlatego inicjatorzy mówią, że takie stacje z pewnością znajdowałyby się w okolicach Zamku Książ, czy też Aqua Zdroju.
- Mamy pomysł, by pierwszych 20 minut było bezpłatnych. To czas który pozwoli przedostać się od jednej stacji do drugiej i tam przesiąść się na kolejny rower, nie ponosząc przy tym kosztów – tłumaczy prezydent Roman Szełemej.

W Wałbrzychu, co można zauważyć już teraz, kiedy warunki pogodowe zaczynają coraz bardziej sprzyjać, liczba rowerzystów stale rośnie. Ten środek transportu cieszy się rosnącą popularnością.
- Wiemy, że to przedsięwzięcie nie jest tanie i łatwe, ale poprzedzone zostanie konsultacjami i testami. Zależy nam na poszerzeniu oferty komunikacyjnej i to wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem – mówi Arkadiusz Grudzień.

W planach jest takie skonstruowanie systemu, by każdy mógł wypożyczyć rower przy pomocy miejskiej karty lub specjalnej aplikacji telefonicznej.
- O tej sprawie mówiliśmy już 4 lata temu, ale mam nadzieję, że teraz pomysł doczeka się realizacji. Z pewnością takie stacje miałaby również wpływ na rozwój turystyki na naszym terenie – mówi prezydent Szełemej.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~misiek 8-03-2017 11:19
i prystanek pod "Akła Zdroję" - ratowanie na siłe gównianej frekwencji...
~żul 8-03-2017 13:31
Rowerowy dworzec centralny z wielu powodów należałoby zlokalizować na Palestynie....
~klon 8-03-2017 13:49
" Mamy pomysł, by pierwszych 20 minut było bezpłatnych. To czas który pozwoli przedostać się od jednej stacji do drugiej i tam przesiąść się na kolejny rower, nie ponosząc przy tym kosztów – tłumaczy prezydent Roman Szełemej"...niesamowite,rowerem w 20 min.z Aqua do Książa.....hahahaaa którędy panie Romanie?Już widzę turystów lub wałbrzyszan upoconych,pędzących na złamanie kierownicy od stacji do stacji żeby się w czasie wyrobić.A gdzie walory turystyczne,podziwianie krajobrazu itd.itd....lepiej może po symbolicznej złotówie płacić niż znowu darmochę rozdawać.
~do misek 8-03-2017 13:52
Ty taki głupi czy tylko udajesz ? jaki ma cel to ze tam bedą rowery ? jak koś ma iść pływać to pójdzie nie ze względu na rowery, jak ktoś ma nie iść na basen to nie pójdzie mimo że będą tam rowery. Aqua Z to obiekt sportowy i dobre miejsce na rowery, tylko przygłup nie zrozumie
~emeryt 8-03-2017 14:32
Pomysł dobry tylko najpierw skonczcie remont ulic np.Wrocławskiej tu zaczęte tam nie skonczone i tam nie skonczone bo gdzieś indziej zaczęte .. Połowe trasy ulicą pamiętającą komune i połowe jak na zachodzie toc to jest bieg przełajowy pieszo/rowerowy i na pewno nie dla turysty .POMYSŁ CHYBIONY.
~Leon Sprawiedliwy 8-03-2017 18:17
Koniecznie jedna stacja musi być na Mobruku.
~klon 8-03-2017 18:54
Leon,stacja MO-BRUK?To ma być rekreacja,a nie droga krzyżowa :)).....
~emeryt 8-03-2017 19:49
Mocium Panie Koncz WAŚĆ wstydu oszczęc Chciało by się wykszyciec . ,,, Panie Prezydencie Koncz Wasc to co zaczołeś a nie nowy bałagan i nowe chybione inwestycje.
~ 8-03-2017 22:58
kiedy wybory ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group