Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Powstanie jednoosobowa miejska spółka?

Wtorek, 29 sierpnia 2017, 15:15
Aktualizacja: 15:22
Autor: red
Wałbrzych: Powstanie jednoosobowa miejska spółka?
Fot. red
Już w czwartek podczas sesji rady miasta, radni podejmą uchwałę w sprawie powołania jednoosobowej miejskiej spółki z ograniczoną
odpowiedzialnością pod firmą Spółka Celowa Wałbrzyskie Centrum Sportowo–Rekreacyjne “AQUA–ZDRÓJ” Sp. z o.o. z siedzibą w Wałbrzychu.

Nie jest żadną tajemnicą, że podjęcie tej uchwały jest konieczne, by spółka Aqua Zdrój mogła przejąć zespół siatkarzy wystepujący w I lidze.

Celem działalności Spółki ma być m.in. prowadzenie siatkarskiego klubu sportowego pod nazwą “Miejski Klub Sportowy Aqua
Zdrój Wałbrzych” w celu wspierania rozwoju kultury fizycznej i sportu na terenie Gminy Wałbrzych i jednocześnie promocja Gminy w trakcie i w ramach jego działalności.

Przypomnijmy, że Komisja Sportu, Turystyki i Promocji Rady Miejskiej Wałbrzycha w piśmie przesłanym do Spółki Celowej Wałbrzyskie Centrum Sportowo – Rekreacyjne Aqua – Zdrój sp. z o.o. pozytywnie zaopiniowała wniosek o rozpatrzenie możliwości przejęcia Klubu Siatkarskiego Victoria PWSZ Wałbrzych przez tą Spółkę.

"Jedną z wiodących i najważniejszych dyscyplin sportowych w Wałbrzychu jest piłka siatkowa. Cieszy się ona dużą popularnością i ma rzesze oddanych sympatyków i kibiców. Prestiż oraz odnoszone przez reprezentację Polski w piłce siarkowej sukcesy sportowe pozwalają twierdzić, że dyscyplina ta dysponuje bardzo dużym potencjałem promocyjnym i jako produkt sportowy jest bardzo pozytywnie kojarzona.

Również Wałbrzych przez lata stanowił swoiste zagłębie siatkarskie i w chwili obecnej, z uwagi na sukcesy siatkarzy wywodzących się z Wałbrzycha, następuje powrót do tych tradycji. Rozgrywki drużyny klubu będą stanowiły atrakcję i dodatkowy czynnik motywacyjny do uprawiania sportu przez mieszkańców Gminy, w szczególności przez dzieci i młodzież, które przejmując wzorce od zawodników drużyny seniorskiej – lokalnych idoli sportowych – coraz chętniej podejmują aktywność sportową. Działalność ta pozwoli również na zwiększenie perspektyw rozwoju sportowego i pozostania w lokalnej społeczności Miasta Wałbrzycha.

Wobec powyższego, istnieją wspólne cele istotne dla społeczności lokalnej Gminy Wałbrzych w postaci rozwoju sportu i jednocześnie promocji Gminy, które powodują że ważne dla rozwoju Gminy staje się prowadzenie siatkarskiego klubu sportowego. Klub siatkarski nosiłby nazwę: "Miejski Klub Sportowy Aqua Zdrój Wałbrzych" (MKS Aqua Zdrój Wałbrzych) co będzie powodowało, że klub ten będzie w sposób jednoznaczny kojarzony z Miastem Wałbrzych oraz ze Spółką" - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group