Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 2835
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Prąd mieli za darmo

Sobota, 5 lutego 2022, 6:33
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Prąd mieli za darmo
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu tylko wczoraj zatrzymali na gorącym uczynku kradzieży prądu ośmioro mieszkańców naszego miasta oraz powiatu. Przypominamy, że nielegalne podłączenie się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat.

Wałbrzyscy policjanci weryfikując otrzymane informacje trafili do sześciu mieszkań na terenie Wałbrzycha oraz powiatu wałbrzyskiego, gdzie ujawnili nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego oraz zespołu wywiadowców odwiedzili ul. Andersa, Niepodległości, Armii Krajowej i Sienkiewicza w Wałbrzychu, a także ul. Kłodzką w Jedlinie-Zdroju. Tym „sprytnym” sposobem ośmioro zatrzymanych doprowadziło prąd do swoich mieszkań. Do zlikwidowania nielegalnych przyłączy zostali wezwani pracownicy firm dostarczających energię, którzy dokonali również stosownych pomiarów.

Bez względu na wartość poniesionych strat, czyn taki kwalifikowany jest jako przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wszystkie zatrzymane osoby muszą się również liczyć z koniecznością uregulowaniem opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór.

Twoja reakcja na artykuł?

5
28%
Cieszy
4
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
8
44%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group