• Niedziela, 22 września 2019
  • Godz. 6:28
  • Imieniny: Joachima, Maurycego, Tomasza
  • Czytających: 2174
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Prawo i Sprawiedliwość mówi o drodze ekspresowej S3 oraz o ideologii gender

Wiadomości: REGION
Czwartek, 23 stycznia 2014, 17:00
Aktualizacja: 23:13
Autor: red
Fot. red
Poniżej prezentujemy stanowisko Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości dotyczące inwestycji związanej z budową drogi ekspresowej S3, a także stanowisko w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec promowania ideologii gender.

Stanowisko Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w sprawie sprzeciwu wobec decyzji rządu o wykreśleniu odcinka S3 Legnica – Lubawka z Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015:

10 grudnia 2013 roku na posiedzeniu rządu zapadła ostateczna decyzja o wykreśleniu odcinka S3 Legnica – Lubawka z Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015.

W zamian za to do listy zadań inwestycyjnych dodano budowę drogi ekspresowej S2, a konkretnie wschodniego odcinka południowej obwodnicy Warszawy. Zbiegło się to w czasie z kampanią przed referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji prezydenta Warszawy.

Ta skandaliczna decyzja niesie za sobą szereg fatalnych skutków dla całego kraju. Kompletna droga S3 to ważny elementem systemu komunikacyjnego naszego państwa, dający gwarancję rozwoju całej Zachodniej Polski. Dlatego wyrażamy oburzenie tą skandaliczną i krzywdzącą decyzją!

Stanowczo protestujemy i domagamy się natychmiastowego przywrócenia budowy drogi S3 na odcinku Legnica - Lubawka do aktualnego programu budowy dróg.

Stanowisko Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec promowania ideologii gender w projektach realizowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego:

Rada Regionalna Prawa i Sprawiedliwości wyraża zdecydowany sprzeciw wobec promowania szeroko rozumianej ideologii gender w projektach realizowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Uzależnienie wydatkowania środków unijnych od obligatoryjnej promocji ideologii gender poważnie narusza fundamentalne standardy Unii Europejskiej, w tym przyjęty przez Polskę tzw. protokół brytyjski, będący integralną częścią Traktatu Lizbońskiego. Zagadnienia związane z wychowaniem i moralnością powinny być pozostawione, zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, wyłącznie w kompetencji państw narodowych.

Rada Regionalna PiS uważa, że założenia ideologii gender są szkodliwe społecznie. Nie można się bowiem zgodzić ze stanowiskiem, że płeć to przede wszystkim sztuczna konstrukcja społeczna. Takie podejście determinuje powstawanie absurdalnych dla naszej tożsamości i kultury narodowej modeli wychowania, pojmowania instytucji rodziny, czy też kierunku rozwoju szkolnictwa. Nie można przyzwolić na to, by dzieci, począwszy od wieku przedszkolnego, były poddawane szkodliwej seksualizacji, która kruszy bariery wstydu i stosowności, a przede wszystkim indoktrynuje młodych ludzi, uderzając przy tym w podstawowe prawa rodziców do opieki i wychowania.

Środki przeznaczone na Regionalne Programy Operacyjne należy wydatkować rozsądnie, zapewniając przy tym progresywny rozwój poszczególnych regionów Polski. W żadnym wypadku nie można pozwalać na propagowanie i finansowanie podejrzanych koncepcji moralno-społecznych. To, jak będą wychowywane dzieci i obywatele zależy tylko i wyłącznie od nich samych oraz przyjętych w Polsce obyczajów i obowiązującego prawa.

Rada Regionalna PiS wnosi o stanowcze przeciwstawienie się bezprawnemu i kuriozalnemu szantażowi finansowemu uzależniającemu wydatkowanie funduszy europejskich od społecznego promowania ideologii gender. Obliguje się przy tym parlamentarzystów oraz radnych Prawa i Sprawiedliwości do podejmowania działań nagłaśniających powyższą problematykę w gminach poszczególnych okręgów wyborczych na Dolnym Śląsku. Poza inicjatywą wysyłania sprzeciwów do Marszałka Województwa Dolnośląskiego przez członków i sympatyków PiS, osoby publiczne oraz lokalne stowarzyszenia, zachęca się również do inicjowania uchwał intencyjnych, przez radnych poszczególnych szczebli samorządu terytorialnego, wyrażających sprzeciw wobec uzależniania wydatkowania środków unijnych od promowania ideologii gender.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~77 23-01-2014 19:26
Prawo i Sprawiedliwość mówi o drodze ekspresowej S3 oraz o ideologii gender >> ha ha mówi mówi,komentuje i uj z tego? PO komentuje PIS - PIS komentuje PO a Polska rozkradana i wszyscy uciekają za 83% / patrz -> YT Koszt życia 1 / to powinni pracować na wysokości lamperii z prędkością światła,a nie jakieś konferencje i żarcie,chlanie za kasę POLSKIEGO PODATNIKA!
~ 23-01-2014 19:37
Pis to niech nas w d.... pocałuje.
~ 23-01-2014 19:38
pisiory to niech się zajmą czymś nieszkodliwym.
~lucha1 23-01-2014 19:42
Jaki ten Pis zrobił się aktywny.Wiadomo wybory zbliżają się.
~xxx 24-01-2014 7:03
Patrzac na niektore poslanki PiS-u widze rownosc miedzy nimi,a mezczyznami.
~Froncek 24-01-2014 11:30
To co robi Kościół, PiS i SP, w temacie gender, to idiotyczna kampania- vide mister Oko, wsparta kretyńskimi i co najsmutniejsze- kłamliwymi argumentami. Jest to wstrętne i chore. Powiem tak- do tej pory żadna z moich sąsiadek, zwolenniczek nadpapierża Rydzyka, nie potrafiła objaśnić w kilku zdaniach problemu. I jeszcze jedno- dlaczego kościelne instytucje, parafie, organizacje sięgają po unijne pieniądze? Mało im z polskiego budżetu i tego, że nie płacą podatków od tacy i ze swej działalności gospodarczej.
~Piskorz 24-01-2014 12:01
RR PiS jest nie na czasie, bo nie wie, że na skutek protestów kilku gmin zadecydowano ostatecznie i droga S-3 będzie poprowadzona tyko do Bolkowa. Oczywiście władze Wałbrzycha i jego reprezentanci w Sejmie i Senacie nic nie zrobili w tym kierunku, nie rozumiejąc jak bardzo taka droga podniosłaby prestiż WSSE, o który tak bardzo zabiegają. Wstyd, a może obłuda. Nazwijcie to jak chcecie, bo ja tak to widzę.
~jet 24-01-2014 16:13
Dajcie sobie wreszcie wszyscy spokój z tym "gender".Szukacie tematów zastępczych zamiast zająć się rozwiązywaniem problemów gospodarczych, gdyż ludziom żyje się coraz gorzej,szczególnie emerytom i rencistom
~do Froncek 24-01-2014 20:04
Powtarzasz obiegowe opinie, a co Ty przeczytałeś o gender, dzwoniłeś do Urzędu Skarbowego pytać o podatki? ( wiem coś o tym) Powtarzasz jak papuga to, co usłyszysz. Polecam lektury i wykonanie telefonu nt. podatków, a potem wygłaszaj swoje komentarze wraz ze swoją argumentacją typu ,, kretyńskie", ,,wstrętne", ..chore". To takie typowe. Jak brak argumentów ( i wiedzy) zaczynają się obelgi. :):):):):)
~# cela 25-01-2014 13:11
Pan .......nie może wytrzymać w celibacie, ON i jak wszyscy jego koledzy uprawiają seks,zalegają z alimentami, bałamucą kobietki, ministrantów,popełniają straszne grzechy,które szybko zamieniają na słabości ludzkie, tak się usprawiedliwiają, chowają się w czarne kiecki i udają przeciwników gender. Panowie kapucyni trochę rozsądku, jak macie się tylko modlić, modlić i modlić , co nakazuje Wam Szef Papież Franciszek , to nie pieprzcie głupot.
~meksyk 25-01-2014 14:20
PiS walczy z gender, a więc jest przeciwko "tacieżyńskiemu" (kto wymyślił te idiotyczną nazwę). Jest to ewidentny przykład gender. Mówiąc krótko równouprawnienie taty i mamy do tego żeby móc wziąć urlop na dziecko.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group