Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3780
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent Kruczkowski pisze w sprawie obwodnicy Wałbrzycha

Czwartek, 31 marca 2011, 15:37
Aktualizacja: Piątek, 1 kwietnia 2011, 7:07
Autor: red
Wałbrzych: Prezydent Kruczkowski pisze w sprawie obwodnicy Wałbrzycha
Fot. red
Prezydent Piotr Kruczkowski skierował pismo do wszystkich Parlamentarzystów naszego okręgu wyborczego: Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej, Anny Zalewskiej, Moniki Wielichowskiej, Tomasza Smolarza, Zbigniewa Chlebowskiego, Henryka Gołębiewskiego, Stanisława Jurcewicza, Romana Ludwiczuka, Jakuba Szulca i Waldemara Wiązowskiego. Domaga się w nim mobilizacji i energicznych działań w sprawie budowy obwodnicy.

Oto treść tego pisma:

Jedną z najważniejszych potrzeb Wałbrzycha jest budowa obwodnicy oraz remont drogi nr 35, drogi krajowej o najgorszej w Polsce nawierzchni w obrębie miasta.

Niebawem minie czwarta rocznica podpisania Deklaracji "Wałbrzych na Zachodzie", w której Parlamentarzyści z naszego regionu oraz Prezydenci Wałbrzycha podjęli zobowiązanie wspólnych działań na rzecz pilnej realizacji zachodniego odcinka obwodnicy w naszym mieście.

Starania te nie zakończyły się jeszcze powodzeniem, ale nigdy nie byliśmy tak blisko spełnienia naszych planów. Obwodnica została zaprojektowana, a Minister Cezary Grabarczyk osobiście gwarantował w Wałbrzychu rychłe rozpoczęcie budowy i przedsięwzięcie znalazło się na liście rezerwowej Ministerstwa Infrastruktury.

Decyzja o budowie obwodnicy uzależniona jest od oszczędności przetargowych na innych drogach . Wiadomo już, na przykładzie drogi S3 w okolicach Gorzowa, że te oszczędności liczone są w setkach milionów złotych. Tym bardziej powinniśmy być zdeterminowani i zjednoczeni we wspólnej inicjatywie na rzecz radykalnej poprawy układu komunikacyjnego Wałbrzycha.

Jestem przekonany, że podziały polityczne należy porzucić, gdy mówimy o interesie Mieszkańców Wałbrzycha i Regionu, który ze sprawną siecią drogową będzie się rozwijał szybciej.

Okres przedwyborczy jest świetnym czasem na rozliczenie się ze złożonych obietnic. Jest świetnym czasem na konkretne i skuteczne działanie. Dlatego nalegam na mobilizację i energiczne działania. Dziś obwodnica powinna być dla nas najważniejszym priorytetem. Stoimy w obliczu wielkiej szansy, której nie możemy zmarnować.

Prezydent Wałbrzycha
Piotr Kruczkowski

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group