Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 8069
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Proekologiczne działania

Wtorek, 27 kwietnia 2021, 6:48
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Proekologiczne działania
Fot. użyczone
Dbanie o środowisko naturalne i budowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci pozwala mieć nadzieję na to, że wpojone proekologiczne zasady będą realizowane w przyszłości. Dlatego tak ważne jest, aby w najmłodszych wykreować postawę dbającą o naturę metodą małych kroków.

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi w akcję zaangażowały się przedszkolaki. Sadzenie młodych drzewek na placu przy przedszkolu, porządkowanie i sprzątanie terenu, zajęcia proekologiczne oraz dawka wiedzy z zakresu segregacji odpadów towarzyszyła najmłodszym mieszkańcom gminy Czarny Bór.

W ubiegłym tygodniu w Bibliotece+ Centrum Kultury trwała akcja dla czytelników pn. "Sadzonka za Wypożyczenie" oraz quizy i zabawy z ekologicznymi nagrodami. – Dziękujemy Nadleśnictwu Kamienna Góra oraz Gospodarstwu Rolno-Szkółkarskiemu w Pustelniku za nieodpłatne przekazanie sadzonek, które trafiły do mieszkańców gminy – mówi Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki+ Centrum Kultury w Czarnym Borze.

Radni Gminy Czarny Bór, pracownicy gminnych jednostek – Urzędu Gminy, Biblioteki+ Centrum Kultury w Czarnym Borze oraz grono pedagogiczne Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wzięło udział w akcji uzupełniania drzewostanu w lesie przy stadionie sportowym w Czarnym Borze. Wykonanych zostało ok. 300 nasadzeń młodych lip, buków, jodeł, klonów i świerków.
- Dziękuję mieszkańcom gminy za zaangażowanie. W ostatnich dniach działo się wiele w zakresie dbania o środowisko naturalne, w ramach obchodów Święta Ziemi. Ale Gmina Czarny Bór od wielu lat systematycznie prowadzi szeroko pojęte działania proekologiczne. Mam tu na myśli m.in. przeprowadzoną w ostatnich latach termomodernizację budynków użyteczności publicznej, montaż ogniw fotowoltaicznych, akcję eko-dzbanek dla mieszkańca, budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, montaż budek lęgowych, usuwanie z posesji wyrobów zawierających azbest - podsumowuje Adam Górecki, wójt gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
50%
Cieszy
1
17%
Hahaha
1
17%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group