Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2728
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Projektowali pocztówki

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 25 listopada 2012, 11:55
Autor: Michalina
Fot. Michalina
Grupa uczestników kolejnych już warsztatów artystycznych w wałbrzyskim Muzeum zajęła się tworzeniem własnych pocztówek. Każdy miał szansę zaprojektować kartkę pocztową, a potem swój projekt zrealizować pod okiem Sylwii Sobieraj prowadzącej zajęcia.

Dzieci wraz ze swoimi rodzicami mogły skorzystać z przygotowanych przez Muzeum materiałów: starych zdjęć Wałbrzycha, kartonów, flamastrów, brokatów, wstążek i wielu innych.

Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wstępu traktującego o historii kartek pocztowych. Prowadząca opowiadała dzieciom, kiedy powstał pomysł stworzenia pierwszej pocztówki, jakie były reakcje i jakie szanse na powodzenie miał ten plan. Później, dzieci wspólnie dyskutowały o tym, kiedy i do kogo najczęściej wysyłają kartki i ustaliły, że pora zabrać się do pracy. Ważnym elementem było też rozpoznawanie miejsc ukazanych na starych zdjęciach Wałbrzycha.

Warsztaty to kolejne spotkanie z serii Listopad w Muzeum. Muzealne artystyczne weekendy trwają już od wakacji, a w planach są kolejne spotkania tego typu: warsztaty tworzenia nietypowych ozdób choinkowych i wypiekanie świątecznych pierników. Będziemy informować o następnych spotkaniach w wałbrzyskim Muzeum.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group