Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3594
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Protestowali aktywiści

Piątek, 26 czerwca 2020, 13:27
Aktualizacja: Sobota, 27 czerwca 2020, 9:09
Autor: JAZ
Wałbrzych: Protestowali aktywiści
Fot. JAZ
W wałbrzyskim rynku odbyła się konferencja prasowa Federacji Młodych Socjaldemokratów, którzy zwrócili szczególną uwagę na mowę nienawiści w Polsce.

Młodzi aktywiści uważają, że spotkania wyborcze powinny być miejscem kulturalnej dyskusji, swoistego rodzaju wymiany myśli. To powinny być wypowiedzi na temat różnych poglądów, a nie jak dzisiaj słyszymy w słowach polityków dużo agresji.
- Chcemy powiedzieć stanowcze nie mowie nienawiści, która staje się powszechna w obecnej kampanii prezydenckiej. Na wiecach Andrzeja Dudy obraża się osoby innej orientacji LGBT. Znieważani są politycy z przeciwnych obozów politycznych. Obraża się nawet aktywistów optujących za strajkiem klimatyczym – mówi Łukasz Cisoń.

Dochodzi do sytuacji, kiedy osoby o przeciwnych poglądach są zwyczajnie traktowane jako coś gorszego. Taki punkt widzenia młodych ludzi pokazuje jak bardzo retoryka wyborcza odbiega od zapotrzebowań młodego pokolenia. Aktywiści podczas spotkania z mediami zwrócili także uwagę na fakt, że im zależy przede wszystkim na przyszłości i nie wiążą się z żadną partią polityczną.

Twoja reakcja na artykuł?

2
7%
Cieszy
10
36%
Hahaha
3
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
7%
Złości
11
39%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group