Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6445
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Przed nami piknik dla całych rodzin

Piątek, 2 września 2016, 13:25
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Przed nami piknik dla całych rodzin
Fot. organizatorzy
Edukacja poprzez gry, zabawy i konkursy, gotowanie w kotle, pieczenie dzika, pokaz konny i występy zespołów łowieckich – to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Aglomeracji Wałbrzyskiej w niedzielę 4 września w Szczawnie – Zdroju.

Okazją do spotkania będzie 2 Rodzinny Piknik pod Chełmcem.
- Chcemy pokazać, że myśliwi nie tylko polują, ale również bardzo pomagają. Nasz piknik to także promocja uzdrowiska i wydarzeń, które mają tutaj miejsce - mówi Ryszard Tomaszewski z Dworzyska.

Kolejny Rodzinny Piknik pod Chełmcem to głównie pokazanie kultury łowieckiej.
- Dlatego podczas imprezy zagra m. in. kilka zespołów. Wśród nich m.in. Odgłosy Kniei, które pojawią się zarówno przed jak i po mszy hubertowskiej - zaznacza Kazimierz Pękała z Polskiego Związku Łowieckiego.
W pikniku wezmą udział trzy nadleśnictwa: wałbrzyskie, kamiennogórskie i bystrzyckie.

- Podeszliśmy do sprawy w sposób specyficzny. Postawimy na edukację poprzez gry i zabawy, kącik plastyczny oraz stoiska, które ustawione będą Dworzysku – podkreśla Dariusz Lewczuk przedstawiciel Lasów Państwowych.

- To promocja dla naszego miasta. Nie ma w okolicy drugiej takiej uroczystości, która miałaby tego typu charakter. Szczególnie zapraszam do udziału w mszy hubertowskiej, która odbędzie się w południe w Parku - Zdrojowym - zaznacza Marek Fedoruk, burmistrz uzdrowiska.

- Wspieramy piknik kolejny rok. W ubiegłym pokazaliśmy ścieżkę, którą zrobiliśmy dla mieszkańców - dodaje Jerzy Ignaszak, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Wałbrzychu.

Piknik rozpocznie się o godzinie 12.00 w Parku Zdrojowym uroczystą mszą. Po niej odbędzie się pierwszy koncert i kilka pokazów. Wśród nich psów myśliwskich, które w ubiegłym roku podbiły serca wszystkich właścicieli czworonogów. Następnie uczestnicy przejdą w uroczystym pochodzie ulicami Szczawna - Zdroju do Dworzyska, gdzie odbędzie się dalsza część pikniku. Podobnie jak w ubiegłym roku podczas tegorocznej zabawy zbierane będą pieniądze na rodzinny dom dziecka prowadzonego przez fundację Happy Kids.
- Dzięki życzliwości wielu osób udało się nam otworzyć nie jeden, a dwa rodzinne domy dziecka. Teraz będziemy zbierać na kolejny - kończy Ryszard Tomaszewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group