Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3782
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przedświąteczne uroczystości w Zamku Książ

Wtorek, 18 grudnia 2012, 6:16
Aktualizacja: 13:05
Autor: Michalina
Wałbrzych: Przedświąteczne uroczystości w Zamku Książ
Fot. Michalina
Drugi dzień Targów Świątecznych w Zamku Książ był dniem pełnym atrakcji i emocji. Poza możliwością spotkania ze świętym Mikołajem, odbyło się rozstrzygnięcie przedświątecznych konkursów plastycznych oraz przedstawiony został program artystyczny.

Świętowanie rozpoczęło się koncertem kolęd w wykonaniu chóru Gaudeo z Publicznego Gimnazjum nr 9 przy Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi pod przewodnictwem Agnieszki Skiruchy. Chór wykonał zarówno tradycyjne kolędy i pastorałki, jak i popularne radiowe piosenki świąteczne zachęcając słuchaczy do wspólnej zabawy.

Po koncercie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów plastycznych: na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową oraz w konkursie pod hasłem „Boże Narodzenie w Zamku Książ”. Dyplomy i nagrody wręczył prezes Zamku Książ- Krzysztof Urbański. Nagrodzone prace można było także oglądać podczas wystawy pokonkursowej.

Kolejnym elementem programu było bożonarodzeniowe przedstawienie pod tytułem „Cud Świętej Nocy” w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 26. Jasełka oparte na tradycyjnej fabule wzbogacone były o występ grupy tanecznej oraz kolędowanie chóru. Uczniowie ZSzOI w bardzo uroczy i wzruszający sposób przywołali świąteczną atmosferę.

Poza tym, przez cały weekend Targów Świątecznych można było zwiedzać Zamek Książ kupując o połowę tańsze bilety, a także zażyczyć sobie zwiedzania w towarzystwie Świętego Mikołaja. Do Wigilii jeszcze niecały tydzień, a w zamczysku już czuć świąteczny nastrój.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group