Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2601
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przedszkole na Sobięcinie oficjalnie otwarte

Piątek, 14 października 2016, 12:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 października 2016, 12:31
Autor: PAW
Wałbrzych: Przedszkole na Sobięcinie oficjalnie otwarte
Fot. PAW
Dziś nastąpiła oficjalna uroczystość oddania do użytku przedszkola w dzielnicy Sobięcin, w którym opiekę znajdzie 80 dzieci.

- To przedszkole to dar dla dla dzielnicy i dla mieszkańców Sobięcina – mówi dyrektor Leonard Górski. - Mamy 4 sale dla dzieci 3, 4, 5 i 6-letnich. Będą tu przebywać w komfortowych warunkach i wierzę, że będą tu przychodzić z radością i będą tu szczęśliwe.

W nowym przedszkolu opiekę znalazło 80 dzieci. Zdecydowana większość z nich pochodzi z Sobięcina, choć są pojedyncze maluchy z Białego Kamienia czy Boguszowa. Remont obiektu zaczął się w czerwcu, a zakończył w połowie października. Koszty tych robót to 3 miliony 400 tys. zł. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku przeprowadzono w tym obiekcie, gdzie funkcjonuje również podstawówka, termomodernizację za 2,5 miliona złotych.
- Wiele robimy w tym kierunku, by Sobięcin zyskiwał na wizerunku – mówi prezydent Roman Szełemej. - Rewitalizujemy tę dzielnicę i bardzo się cieszę, że teraz powstało tu przedszkole z prawdziwego zdarzenia, gdzie dzieci mają piękny obiekt, w którym będą spędzać czas.

Prezydent Szełemej zapowiedział, że to nie koniec prac mających na celu poprawę bazy dydaktycznej w tej dzielnicy i konkretnie w tej szkole. W planach jest bowiem remont sali gimnastycznej i budowa boiska przyszkolnego dla uczniów i przedszkolaków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group