Lubań: Przewięda wygrał w Lubaniu

Czwartek, 4 lipca 2013, 14:40
Aktualizacja: 14:40
30 czerwca zawodnicy DSR AUTHOR startowali w wyścigu o Grand Prix Lubania.

W końcu złą passę przełamał Paweł Przewięda, który przyprowadzając dwuosobową ucieczkę odniósł w tym roku swoje pierwsze zwycięstwo na szosie. Warto dodać, że peleton dojechał do mety ze stratą 2 minut 28 sekund, a 3 z grupy finiszował Oskar Makowski, co dało mu ostatecznie miejsce 5. Tuż za Oskarem na miejscu 6. finiszował Bartłomiej Polkowski.

Zwycięstwo odniosła także Karolina Wolska, która zaraz po wyścigu w Lubaniu wyjechała na zgrupowanie kadry narodowej do włoskiego Livigno.

Ale nie tylko Karolina opuściła nasz kraj, bo już w piątek 5 lipca do Luksemburga udaje się Paweł Przewięda. Będzie on rywalizował w wyścigu Grand Prix General Patton, który zalicza się do juniorskiego pucharu narodów. Wyścig składa się z 2 etapów, z czego pierwszy liczy 102, a drugi 97 kilometrów. Będzie to debiut Pawła w wyścigu poza granicami naszego kraju.

Dzień przed Grand Prix Lubania w Gryfowie, a dokładniej w Proszówce, odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska MTB w jeździe pod górę. I tak w kategorii juniora młodszego mistrzem Dolnego Śląska został zawodnik DSR AUTHOR Krzysztof Skibiński. Ten sam tytuł powędrował także do Karoliny Piotrowskiej, która wyprzedziła swoje koleżanki klubowe: Karolinę Wolską i Aleksandrę Dmytrasz. W kategorii juniora 3. miejsce zajął Przewięda, a 4. był Kamil Gorzawski.