Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2674
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przybywa tych bez uprawnień

Piątek, 27 listopada 2020, 8:29
Autor: red
Wałbrzych: Przybywa tych bez uprawnień
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci zatrzymali trzech kierujących, którzy nie zastosowali się do zakazów sądowych oraz jednego mężczyznę poruszającego się samochodem dostawczym pomimo cofniętych wobec niego uprawnień do kierowania pojazdami.

25 listopada około godziny 10:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Przyjaciół Żołnierza w Wałbrzychu 32-letniego mieszkańca naszego miasta, który kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonego w tym roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu kierowania pojazdami. Mężczyzna był również poszukiwany przez prokuraturę do jednego z prowadzonych postępowań karnych.

Około godziny 11:30 – w Wałbrzychu na ul. Broniewskiego – tym razem funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu - sprawdzili wymagane uprawnienia u 37-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna kierujący samochodem dostawczym jechał nim pomimo wydanej w 2019 roku przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha decyzji o cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów.

W tym samym momencie policjanci prewencji drugiego komisariatu zatrzymali 35-latka jadącego samochodem osobowym ul. 1 maja w Wałbrzychu. I ten mieszkaniec naszego miasta kierował pojazdem pomimo orzeczonego we wrześniu tego roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zakazu kierowania pojazdami.

Przedwczoraj po godzinie 23:00 w ręce policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego wałbrzyskiej komendy wpadł jeszcze 47-letni wałbrzyszanin, który kierował samochodem osobowym mając aktywny od maja 2019 roku zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Kłodzku.

Informujemy, że za jazdę pomimo cofniętych uprawnień kierującemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. W tej sytuacji przez sąd wydawany jest obligatoryjny zakaz kierowania pojazdami. W przypadku popełnienia tego drugiego przestępstwa sprawca może trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Oczywiście kierujących czekają także wysokie grzywny.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
1
11%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group