Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 4255
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Przygotowani na koronawirusa

Czwartek, 27 lutego 2020, 6:41
Aktualizacja: Piątek, 28 lutego 2020, 7:40
Autor: red
REGION: Przygotowani na koronawirusa
Fot. red
Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z zagrożeniem koronawirusem.

Na terenie Dolnego Śląska podobnie jak w całym kraju nie stwierdzono przypadku obecności wirusa SARS – CoV-2. Wczoraj Wojewoda Dolnośląski zorganizował sztab z udziałem przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, szpitali oraz służb. Spotkania są organizowane codziennie. Wojewoda Dolnośląski pozostaje w stałym kontakcie z przedstawicielami rządu.

W związku z alarmującymi doniesieniami z Włoch podjęto działania prewencyjne obejmujące przygotowanie laboratorium do diagnostyki wirusa SARS – CoV-2, analizę zasobów oddziałów zakaźnych, internistycznych i intensywnej terapii w zakresie maksymalnej liczby miejsc do hospitalizacji oraz prowadzenie polityki informacyjnej w celu przekazywania mieszkańcom regionu wiedzy jak odróżnić potencjalne zakażenie koronawirusem od innych podobnych w przebiegu infekcji jak grypa sezonowa czy przeziębienie.

Prosimy o postępowanie zgodnie z zaleceniami, które są na stronie Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, na których można znaleźć informacje dla osób, wracających z północnych Włoch, Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

https://www.gov.pl/web/zdrowie/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch

Wirus przenosi się drogą kropelkową, należy zatem stosować odpowiednie zalecenia w celu zapobiegania zakażeniu. Niezbędne jest przestrzeganie zasad higieny w tym częste mycie rąk wodą z mydłem lub ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group