Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3613
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przyjdź na spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem

Środa, 20 września 2017, 8:02
Autor: red
Wałbrzych: Przyjdź na spotkanie z prof. Jerzym Robertem Nowakiem
Fot. organizatorzy
Stowarzyszenie RKW Wałbrzych jako organizator zaprasza wszystkich na spotkanie i wykład z prof. Jerzym Robertem Nowakiem, które odbędzie się w WAŁBRZYCHU w piątek 29 września w Civitas Christiana, Rynek 22 o godz.17.00.

Tematem spotkania będzie ANTYPOLONIZM, ŹRÓDŁA I SKUTKI. I CO POLSKA DAŁA ŚWIATU.

Będzie możliwość zadania pytań profesorowi J.R. Nowakowi, nabycie jego książek.

Jerzy Robert Nowak – polski historyk, publicysta, doktor habilitowany nauk politycznych, specjalizujący się w problematyce węgierskiej, tłumacz książek Radomíra Malego.

W latach 1994–2006 profesor nadzwyczajny w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Od 2004 profesor w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu i w okresie od 2011 do 2013 członek rady naukowej tej uczelni. Publicysta i felietonista Telewizji Trwam, Radia Maryja, „Naszego Dziennika”, „Naszej Polski”, „Tygodnika Głos”, „Niedzieli”, „Mojej Rodziny”, „Warszawskiej Gazety” i „Magna Polonia”, komentator wydarzeń politycznych Telewizji Republika i kanału internetowego "Polskie sprawy". Założyciel i prezes Domu Ojczystego, Ruchu Przełomu Narodowego, Klubów Patriotycznych i Komitetu Obrony Dobrego Imienia Polski i Polaków.

Autor około 80 książek i ponad 1800 publikacji prasowych (w tym około 1100 artykułów). Twórca audycji „Minął miesiąc” emitowanej raz w miesiącu na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam. Honorowy obywatel miasta Jedwabne.

Jerzy Robert Nowak jest krytykiem porozumienia Okrągłego Stołu[37]. Opowiada się za pełnym otwarciem akt IPN i całkowitą dekomunizacją[38].

Jest eurosceptykiem o poglądach konserwatywno-chrześcijańskich. Nie jest przeciwnikiem Unii Europejskiej; twierdzi, że nie ma alternatywy dla tej organizacji. Był przeciwnikiem wejścia w życie traktatu lizbońskiego. Sprzeciwia się przyjęciu waluty euro przez Polskę. Uważa katastrofę samolotu Tu-154 w Smoleńsku z 10 kwietnia 2010, w której zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką za zamach.

Źródło: www.wikipedia.org

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group