Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 6811
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przylecą anioły

Czwartek, 13 października 2022, 6:47
Autor: red
Wałbrzych: Przylecą anioły
Fot. organizatorzy
To jeden z najpiękniejszych konkursów organizowanych przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Anioły przylatują do Wałbrzycha z całej Polski o ponad dwudziestu lat. Rozpoczęła się 21. edycja konkursu. Do wspólnej zabawy zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Na prace czekamy do 1 grudnia.

Rok temu konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nadesłano ponad tysiąc prac, które ostatecznie wypełniły trzy duże pomieszczenia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Liczymy, że i w tym roku będzie podobnie.

Prace konkursowe mogą być wykonane w dowolnej technice plastycznej, na płaszczyźnie lub formie przestrzennej. Mogą to być grafiki, rysunki, obrazy czy rzeźby. Anioły oceniane będą w pięciu kategoriach. Regulamin dostępny jest na stronie wok.walbrzych.pl.

– Technik różne, od kolaży, przez witraże, po rzeźby z masy solnej, z mas ceramicznych. Rok temu różnorodność technik zaskoczyła jury i mam nadzieję, że w tym roku też się nie zawiedziemy – mówi Kamila Domańska z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Termin zgłaszania prac mija pierwszego grudnia tego roku. Anioły należy dostarczyć do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Wysockiego 29 w Wałbrzychu (kod pocztowy 58-304). Prace można dostarczyć osobiście lub wysyłać pocztą. Liczy się data stempla pocztowego.

– Zapraszamy serdecznie wszystkich, dzieci, młodzież i dorosłych do otwartego konkursu. Zajrzyjcie jednak do regulaminu, tam są określone maksymalne rozmiary prac wykonanych w poszczególnych technikach – dodaje Kamila Domańska z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Wyniki konkursu poznamy 8 grudnia na stronie wok.walbrzych.pl. Na najlepszych czekają oczywiście nagrody. Anioły zgłaszane do konkursu mają także dodatkową misję.

– One nie kończą swojego życia po konkursie. Trafiają do galerii, która powstała przy okazji zeszłorocznego dwudziestolecia konkursu, ale również trafiają na licytacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pomagają w wypełnieniu WOŚPowych puszek – dodaje Domańska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
100%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group