Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5851
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Przyznano kolejne paszporty

Niedziela, 2 czerwca 2024, 6:45
Aktualizacja: 10:55
Autor: red
REGION, Mieroszów: Przyznano kolejne paszporty
Fot. Gmina Mieroszów
Po raz szósty przyznano MIEROSZOWSKIE PASZPORT. Ideą tej nagrody jest docenienie osób, mieszkańców (obecnych lub byłych) Gminy, które swoją aktywnością i pasją promują nasz region, propagowanie walorów Gminy, a także akcentowanie jej obecności w kraju czy na świecie to korzyści dla naszej społeczności i szansa na rozwój.

Dlatego też, w 2024 roku obradowała KAPITUŁA, która przyznała trzy tytuły nagród uznania Burmistrza Mieroszowa w kategorii MIEROSZOWSKIE PASZPORTY.

Paszporty przyznano:

- Karolinie Wasielewskiej
- Michałowi Jurkowi
- Marcinowi Pajdak

PASZPORTY zostały wykonane przez Barbarę Olszamowską – artystkę oraz wieloletnią mieszkanką Sokołowska.

KAROLINA WASIELEWSKA:

Urodzona w 1980 roku w Wałbrzychu. Jak sama mówi o sobie, jest kobietą z gór, która pokochała Kociewie. Z dumą podkreśla, że wychowała się w Mieroszowie na Dolnym Śląsku. W sercu nosi swoją rodzinną miejscowość i część Borów Tucholskich. To akurat dostała w spadku po dziadkach, którzy stamtąd pochodzili. Odkąd pamięta, pisze. Najczęściej krótkie formy dotyczące jej dzieciństwa spędzonego w Sudetach oraz młodości na Pomorzu. Odkąd pamięta, fotografuje. Jej zdjęcia głównie dotyczą licznych podróży po Kociewiu. I tak oto zrodziła się w niej myśl, aby te dwie wielkie pasje połączyć w coś większego i poważnego. W grudniu 2023 roku nakładem wydawnictwa Novae Res pojawiła się na rynku czytelniczym jej debiutancka powieść "Uczucie prawdy". Historia trzech kobiet ukazana w dwóch przestrzeniach czasowych i w dwóch ukochanych przez nią miejscach, czyli w Mieroszowie oraz na Kociewiu. Tym samym Karolina Wasielewska udowadnia, że rzeczy wielkie mogą dziać się w małych miasteczkach, a odległość i chwila są umowne. Potrafi łączyć wspomnienia z marzeniami oraz pasją, jakby trzy czasy - przeszły, teraźniejszy i przyszły, toczyły się równolegle. Od zawsze Kociewiaków zaprasza na Dolny Śląsk do swojego Mieroszowa. Mieroszowian zaś zachęca do odwiedzenia Kociewia.

MICHAŁ JUREK:

Sportowiec Ultra Trail RunnerSalomon AmbassadorIndex: 836 ITRA, 812 UTMB. Michał Jurek, 41 lat, do Mieroszowa przyjechał z rodzicami z Wałbrzycha gdy miał 4 lata. Tutaj uczęszczał do szkoły podstawowej. W tym czasie grał w piłkę nożną w klubie sportowym Biały Orzeł. Później uczył się w Technikum Energetycznym w Wałbrzychu, następnie wyjechał na studia do Wrocławia.Ukończył Wydział Elektryczny kierunek Automatyka i Robotyka. We Wrocławiu podjął pracę w zawodzie i założył rodzinę. W czasie studiów aktywnie uczestniczył, razem z żoną, w działalności Studenckiego Klubu Turystycznego. Już wtedy z żoną Olga wiedzieli, że w górach jest wszystko co kochają. Od kilku biega w Polsce i za granicą. Wybrał oczywiście góry, a biegi górskie stały się jego pasją.W ubiegłym roku biegał w Alpach i Dolomitach, w tym roku, w kwietniu, na Maderze. Zawsze towarzyszy mu rodzina - żona i dwie córki Hania i Agatka, które mu kibicują, i wspierają go na punktach, a po biegach na drugi - trzeci dzień wszyscy idą w góry na wycieczkę, bo rodzina jest najważniejsza . Gdy odwiedzają rodziców w Mieroszowie, Michał zawsze idzie biegać.

Lista kilku ostatnich z biegów:
I miejsce - BRT 40tka, 60 km Węgierska Górka marzec 2024
I miejsce 40tka Rudawy Festiwal Biegowy 43,5 km luty 2024,
I miejsce zimowy półmaraton Gór Stołowych 21 km styczeń 2024
II miejsce Niepokorny Mnich 95 km kwiecień 2023
I miejsce Ultra Trail Lemkowyna 150 km październik 2022.

MARCIN PAJDAK:

to człowiek renesansu – człowiek wielu zdolności i talentów.Z wykształcenia jest urzędnikiem jednak z zawodu jest inżynierem w dziale Badań i Rozwoju, a do tego wszystkiego twórcą, artystą i ojcem.Marcin urodził się 31 stycznia 1982 r. i od najmłodszych lat wykazywał zdolności artystyczne szczególnie w rysunku. Zafascynowany sztuką komiksu rozwijał umiejętności w rysowaniu, malowaniu i tworzeniu historii. Już jako dziecko tworzył własne komiksy. W dorosłym życiu zaangażowany w budowanie kariery i po założeniu rodziny odłożył pasje artystyczne na półkę. Po latach powrócił do dawnych zainteresowań, powrócił z sukcesami. Tworzy imponujące prace artystyczne, napisał książkę dla dzieci z własnoręcznymi ilustracjami, wydaną przez wydawnictwo Moc Media. Jak mówi sam o sobie nie jest nikim z powyżej wymienionych w całości, a każdym po trochu. Dzięki połączeniu tych wszystkich talentów i umiejętności i pełnionych funkcji powstała seria książek „Opowieści z Puszczy Sudeckiej. Jesień” oraz „Opowieści z Puszczy Sudeckiej. Zima”, rozpoczynają serię bogato ilustrowanych niesamowitych baśni literackich. Ilustracje do dwóch wydanych już tomów „Jesień” i „Zima” wykonane ręcznie, kreślone przez samego autora z wykorzystaniem tabletu graficznego, cienkopisów, markerów, farb akrylowych i kredek. Dotychczas Marcin Pajdak ukończył prace nad częścią pierwszą i drugą, a jej stworzenie dedykował własnym dzieciom Darii i Marcelowi. Marcin to lokalny patriota promujący Sudety, Mieroszów i Sokołowsko, to właśnie te miejsca są inspiracja dla tworzonych historii i ilustracji.

Twoja reakcja na artykuł?

13
54%
Cieszy
3
13%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
5
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group