Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5759
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: PSL wybrał prezesa

Niedziela, 5 września 2021, 8:07
Aktualizacja: 9:59
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: PSL wybrał prezesa
Fot. użyczone
Zakończyła się kampania sprawozdawczo–wyborcza PSL–u w powiecie wałbrzyskim. Szefem struktur został wybrany Paweł Mazur.

Zarząd Powiatowy PSL w Wałbrzychu, decyzją delegatów zjazdu, tworzą przedstawiciele gmin i kół działających na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego. Gościem zjazdu był prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL Paweł Gancarz.

Paweł Mazur to rolnik, przedsiębiorca, producent żywności, działacz społeczny ziemi walimskiej, radny gminy Walim, członek zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej. W miejscowości Zagórze Śląskie w powiecie wałbrzyskim prowadzi 70- hektarowe gospodarstwo rolne specjalizujące się w hodowli bydła. Paweł zaangażowany jest w wiele projektów edukacyjnych, jak chociażby lekcje terenowe pod nazwą „Czarna krowa kręcąc mordą”, podczas których uczniowie szkół z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego mają możliwość na żywo zobaczyć produkcję żywności, w jaki sposób, jakim kosztem jest wytwarzana. Efektem może będzie, jak mówi Paweł Mazur - szacunek do żywności, którą niestety w ogromnych ilościach wyrzucamy do śmieci.

Prezes staje przed trudnym zadaniem prowadzenia organizacji w regionie bardzo spolaryzowanym wokół dwóch zwalczających się opcji politycznych. Polskie Stronnictwo Ludowe, jako partia centrum z korzeniami chrześcijańskimi, chce pokazać inny styl rządzenia, zorientowany na człowieka z silnym akcentem wolności i własności osobistej. Projekt PSL pod nazwą Koalicja Polska ma być platformą, która będzie jednoczyła wszystkich dla których te wartości są bliskie.

Zjazd delegatów postanowił, że zebrania zarządu powiatowego PSL w Wałbrzych będą otwarte dla wszystkich, którzy chcą działać aktywnie na rzecz społeczności lokalnej, mają pomysły, jak wdrażać, ulepszać warunki bytowe w małych ojczyznach ziemi wałbrzyskiej. Pomóc temu ma zachęcanie do tworzenia kół PSL w dzielnicach i miejscowościach powiatu. Drugim ważnym kierunkiem działania organizacji jest współpraca z lokalnymi samorządami przy projektach ponadpartyjnych ukierunkowanych na zaspakajanie potrzeb wspólnoty samorządowej.

Twoja reakcja na artykuł?

5
29%
Cieszy
8
47%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
24%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group