Piątek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 4839
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: PSP 21 do rozbiórki

Środa, 23 lutego 2022, 15:14
Autor: PAW
Wałbrzych: PSP 21 do rozbiórki
Fot. PSP nr 21
O tym fakcie prezydent Roman Szełemej informuje już od pewnego czasu. PSP nr 21 w wałbrzyskiej dzielnicy Podzamcze zostanie częściowo rozebrana ze względu na swoją niefunkcjonalność.
- Nie mówimy tu o odbudowie tej szkoły, tylko po prostu o budowie nowej szkoły - tłumaczy Roman Szełemej. - Jesteśmy w trakcie projektowania, które potrwa jeszcze około 10 miesięcy. Dopiero w roku 2023, a być może nawet w roku 2024 rozpoczną się prace przy tym projekcie.

Gmina Wałbrzych zakłada, że ta budowa potrwa co najmniej 2 lata. Obecna szkoła będzie stopniowo rozbierana. Pozostanie oczywiście sala gimnastyczna oraz basen, który obecnie nie jest wykorzystywany. Mówiąc o szkołach w tej dzielnicy warto wspomnieć o PSP nr 26. Gmina zamierza w tej placówce oświatowej wykonać prace termomodernizacyjne - trwa szacowanie potrzeb i kosztów.

- W tym roku planujemy wymianę nieszczelnych okien na co najmniej jednej kondygnacji - informuje prezydent. - Proces przemian w tej szkole potrwa około 2 lat. Już w ostatnich latach wydaliśmy na polepszenie warunków do nauki w tej szkole około 7 milionów złotych. Mowa o boiskach, ogrodzeniu, oświetleniu i wielu innych projektach.

Największym problemem szkoły jest brak termomodernizacji stropów oraz nieszczelne okna i to będzie w najbliższych miesiącach dla Gminy Wałbrzych najważniejszym wyzwaniem.

Twoja reakcja na artykuł?

15
52%
Cieszy
4
14%
Hahaha
1
3%
Nudzi
3
10%
Smuci
0
0%
Złości
6
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group