Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 4173
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PSP nr 28 w Wałbrzychu „Szkołą bez przemocy”

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 24 maja 2012, 7:20
Aktualizacja: 13:42
Autor: Karolina Kurban
Fot. Karolina Kurban
W środowy poranek uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 wzięli udział w „Szkolnym Turnieju o Papieską Kremówkę” w wałbrzyskim OSIR–ze.

Dzięki owemu przedsięwzięciu dzieci, w klimacie organizowanego przez Polskę „Euro 2012”, uczyły się zasad fair play, kultury kibicowania oraz promowały wartości Jana Pawła II, zgodnie z nauką ich patrona.

W ramach projektu uczniowie przygotowali okrzyki, zawołania, hasła, jakimi powinni posługiwać się kibice-patrioci, odmiennie niż ci stadionowi wandale. Dziewczynki naśladowały pokazy cheerleaderek, chłopcy wcielali się w role piłkarzy. Nagrodą dla zwycięskiej w rozgrywkach piłki nożnej drużyny były kremówki oraz medale z podobizną Jana Pawła II. Oprócz tego w OSIR-ze rozwieszone zostały plakaty i prace plastyczne uczniów szkoły, przedstawiające idee fair play w sporcie oraz pasje sportowe Jana Pawła II.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 po raz szósty czynnie uczestniczy w Ogólnopolskiej Kampanii "Szkoła Bez Przemocy", a co za tym idzie, uczniom wpaja się pokojowe rozwiązywanie konfliktów, wyzbycie się agresji i przemocy, na czym zależy zarówno nauczycielom, rodzicom, jak i samym dzieciom. Za zachowania pozytywne nauczyciele przyznają nagrody, a za naganne stosują system konsekwencji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group