Czytających: 4199

Jedlina-Zdrój: Puchar La Molle dla Świetlików

Piątek, 19 lutego 2010, 10:20
Aktualizacja: 11:02
13 zespołów wystartowało w II Ogólnopolskim Turnieju La Molle o Puchar Tajemniczego Trójkąta, który został rozegrany w Jedlinie–Zdroju. Wygrali Maria i Kazimierz Świetlikowie z Boguszowa–Gorc.

La Molle to jedna z odmian petanque, ale dostosowana do warunków halowych. Gra się po prostu skórzaną kulą o wadze 200 gram. W zawodach, które kilka dni temu odbyły się w uzdrowisku udział wzięli zawodnicy z Boguszowa-Gorc, Jedliny-Zdroju, Wrocławia, Śremu oraz Sosnowca. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim.

Już na półmetku imprezy prowadzili Maria i Kazimierz Świetlikowie, którzy w III rundzie pokonali, aż 13:1 broniących tytułu z przed roku Grzegorza Ladaczka i Marka Cieślę. W kolejnych pojedynkach przeciwnicy Świetlików stracili kolejne punkty i na dwie rundy przed końcem prowadząca ekipa zapewniła sobie tytuł mistrzowski.

O drugie miejsce w bezpośredniej rywalizacji przyszło zagrać Leszkowi i Kamilowi Orpel oraz Janinie Brzeźnej i Henrykowi Lindnerowi. 11:8 wygrała drużyna z Jedliny-Zdroju, która tym samym zdobyła srebrny medal.