Czytających: 4632

Europa: Punkty Kamili

Piątek, 15 stycznia 2021, 13:59
Aktualizacja: 14:00
Szóste zwycięstwo w sezonie odniosła w czwartek Tiril Eckhoff. Norweżka ponownie okazała się najlepsza w biegu sprinterskim na dystansie 7,5km w Oberhofie. Punkty do klasyfikacji generalnej wywalczyły Kinga Zbylut i Kamila Żuk z Sokołowska. Obie uplasowały się w czwartej dziesiątce.

Pod nieobecność dobrze spisującej się w styczniu Moniki Hojnisz-Staręgi, która przygotowuje się w Obertilliach do startów w imprezach mistrzowskich, najlepszą z Polek była Kinga Zbylut. Zawodniczka BKS WP Kościelisko zaliczyła jedną karną rundę po strzelaniu w postawie stojąc. Do mety dotarła z czasem gorszym o minutę i 40 sekund od najlepszej zawodniczki. Dało to jej 34. miejsce, co jak do tej pory jest jej najlepszym rezultatem w sezonie. Pięć lokat niżej uplasowała się Kamila Żuk, która spudłowała po razie podczas każdej z dwóch prób strzeleckich. Z grona reprezentantek Polski to właśnie była mistrzyni świata juniorek najlepiej spisała się na trasie. Żuk uzyskała 29. czas biegu.