Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 2703
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Punkty za szczepienia

Piątek, 27 września 2019, 9:28
Aktualizacja: Niedziela, 29 września 2019, 8:23
Autor: PAW
Wałbrzych: Punkty za szczepienia
Fot. red
Od nowego roku zaczną obowiązywać nowe kryteria dotyczące rekrutacji do przedszkoli publicznych w Wałbrzychu. Tak zadecydowali radni podczas wczorajszej sesji rady miasta.

W postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania lub w przypadku, gdy przedszkole dysponuje po pierwszym etapie wolnymi miejscami, brane są pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący.

W Wałbrzychu określono następujące kryteria:

1. Ustala się kryteria naboru wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli i do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Wałbrzych:
1) oboje rodzice/opiekunowie prawni pracują lub wykonują pracę na podstawie umowy cywilno-prawnej, kryterium stosuje się również do rodzica/opiekuna prawnego samotnie wychowującego dziecko - 1 punkt,
2) do przedszkola uczęszcza już rodzeństwo kandydata - 1 punkt,
3) rodzina objęta jest pomocą Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - 1 punkt,
4) kandydat posiada obowiązkowe szczepienia ochronne, zgodnie z aktualnym Programem Szczepień Ochronnych lub przeciwskazania do szczepień zgodnie z Programem - 1 punkt.

Najwięcej emocji budzi ostatnie kryterium dotyczące szczepień. W uzasadnieniu do uchwały czytamy "Proponowane kryterium dotyczące obowiązkowych szczepień ochronnych jest uzasadnione rosnącą liczbą, uchyleń od realizacji obowiązku szczepień, co stwarza realne zagrożenie dla wszystkich dzieci uczęszczających do danej placówki. W tym również dla tych dzieci, które nie mogą realizować obowiązku szczepień zgodnie z kalendarzem, ze względu na udokumentowane przeciwwskazania medyczne, którymi najczęściej są wady serca, układu
odpornościowego, czy zmiany neurologiczne".

- Wałbrzych dzięki ostatnim uchwałom ma uregulowaną kwestię obowiązkowych szczepień przy przyjęciach do placówek publicznych - mówi Sylwia Bielawska, zastępca prezydenta. - Rodzice, którzy nie chcą szczepić swoich dzieci, mają możliwość skorzystania z oferty przedszkoli niepublicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

5
36%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
7
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group