Poniedziałek, 19 października
Imieniny: Pawła, Piotra, Jana
Czytających: 3265
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PZU z Kulturą – „TO Kultura” – wycieczki do instytucji kultury

Wiadomości: REGION, Głuszyca Górna
Piątek, 26 stycznia 2018, 11:43
Aktualizacja: Niedziela, 28 stycznia 2018, 9:48
Autor: red
Fot. użyczone
Dzięki realizacji projektu „To Kultura” w ramach programu Fundacji PZU „Fundacja PZU z kulturą„ uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Fundacji Jawor w Głuszycy Górnej wzięli udział w czterech z pięciu zaplanowanych wycieczek do instytucji kultury.

Były to: Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu, Zamek Książ w Wałbrzychu, Opera Wrocławska oraz Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu. 

Celem programu „Fundacja PZU z kulturą” jest umożliwienie dzieciom i młodzieży z małych miasteczek i terenów wiejskich udziału w interesujących i rozwijających wyjazdach do instytucji kultury. Uczniowie, biorący udział w wycieczkach, wykonują prace plastyczne prezentujące to, co w danym miejscu zachwyciło je najbardziej. Wycieczki były przez dzieci opisywane, jako magiczne i wzruszające. Uczestnictwo w wycieczkach jest bezpłatne.

Program „To Kultura” realizowany jest przy dofinansowaniu Fundacji PZU, w ramach programu „Fundacja PZU z kulturą".

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~wyzwalacz 26-01-2018 16:06
Kultura w wymienionych instytucjach to była jeszcze 15lat temu. Teraz kulturalniej jest w chlewie niż w tych instytucjach. Poza filharmonią oczywiscie,tam nie ma pola do popisu dla czerwonych świń, bo klasyczną muzykę trudno sprowadzić do poziomu łajna i kopulanctwa jak teatr.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group