Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4046
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rada uratowała pensję Longinowi Rosiakowi

Piątek, 30 września 2011, 15:23
Aktualizacja: 15:32
Autor: Sven
Wałbrzych: Rada uratowała pensję Longinowi Rosiakowi
Fot. Sven
Radny powiatowy Longin Rosiak mógł dziś stracić połowę pensji. Budżet domowy uratowali mu jednak koledzy radni nie godząc się z przedstawionym wnioskiem.

Wniosek dotyczący zmiany warunków pracy i płacy Longina Rosiaka, złożył komendant Straży Miejskiej Jerzy Karski:

- Od 1 lipca jestem pracodawcą radnego Rosiaka, jak i całej komórki monitoringu miejskiego. Longin Rosiak jest zatrudniony na stanowisku głównego specjalisty, bo na takich warunkach przeszedł do mnie z Urzędu Miasta. Problem w tym, że w strukturze Straży Miejskiej nie ma takiego stanowiska. W przypadku kontroli będzie to wykazane jako nieprawidłowość. Drugi aspekt sprawy jest taki, że Longin Rosiak zarabia o 120 % więcej niż wynosi średnie wynagrodzenie w komórce monitoringu. To stwarza niezdrową atmosferę. Ja nie chcę zwalniać radnego, chcę jedynie zmienić warunki umowy tak, aby pasowały do sytuacji w jednostce – przekonywał komendant Karski.

- Rada ma obowiązek rozpatrzyć taki wniosek, ale zobowiązana jest go odrzucić, jeżeli jest on związany z wykonywaniem przez radnego jego mandatu. Jeżeli takiego wpływu nie ma, decyzja leży w gestii rady. Przepisy dotyczące radnych są tak skonstruowane, aby pracodawcy nie mogli zbyt łatwo zwalniać osoby pełniące mandat radnego, ponieważ radny do pełnienia swojej funkcji musi mieć zapewniony byt materialny – tłumaczył mecenas Włodzimierz Dymarczyk.

W głosowaniu tylko czterech radnych chciało przyjęcia wniosku. Czternastu było przeciw, a wstrzymało się dziewięciu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group