Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3633
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Radni z Głuszycy tłumaczą, dlaczego nie przyjęli uchwały budżetowej

Wtorek, 7 lutego 2012, 7:36
Aktualizacja: 7:37
Autor: opr. PAW
REGION, Głuszyca: Radni z Głuszycy tłumaczą, dlaczego nie przyjęli uchwały budżetowej
Fot. UM w Głuszycy
Radni klubu „Głuszyca Nasz Dom” oraz klubu „Gmina Samorządowa” byli przeciwko uchwaleniu budżetu, ponieważ projekt przedstawiony przez burmistrz Alicję Ogorzelec nie zapewniał stabilności finansowej gminy przy założeniu jej optymalnego, stabilnego rozwoju.

Radni za karygodne uważają zaniżenie wydatków na:

- oświatę o ponad 500 tys. zł, co może skutkować zamknięciem jednej ze szkół,

- pomoc społeczną o ok. 300 tys. zł, a przecież w naszej gminie jest wiele osób w trudnej sytuacji życiowej i należy im pomóc,

- brak środków na kulturę fizyczną i sport, tak ważnych dla rozwoju młodzieży w gminie,

- brak środków na inwestycje, które dawały by miejsca pracy i wpływały na rozwój Gminy,

- brak środków na rozwój Internetu szerokopasmowego,

- brak środków na bezpieczeństwo naszych mieszkańców, nie zapewniono środków na tak ważne zadanie jak monitoring miasta.

Po raz kolejny musimy podkreślić fakt, że jako Radni wykazujemy wolę współpracy, czego przykładem było przyjęcie na poprzedniej sesji dokumentów strategicznych – pomimo ich niskiej oceny przez wielu radnych. Niestety, brak porozumienia ze strony Burmistrz Alicji Ogorzelec, brak uwzględniania naszych wniosków oraz kolejna nieobecność pani Burmistrz podczas tak ważnej sesji, zmusiła nas do podjęcia decyzji mającej na celu ochronę interesów całej gminy Głuszyca, a nie tylko interesów kierownictwa urzędu miejskiego.

Brak uchwalonego budżetu będzie skutkował przygotowaniem go przez Regionalną Izbę Obrachunkową, dzięki czemu zapewne będzie on realny do wykonania, a planowane inwestycje nie są zagrożone i będą podlegały realizacji po przyjęciu stosownych uchwał przez Radę Miejską. Przygotowany budżet przez Regionalną Izbę Obrachunkową nie zablokuje możliwości finansowania wydatków inwestycyjnych.

Rada Miejska nie może być narzędziem, którym się manipuluje. Radni odpowiadają przed wyborcami za podejmowane decyzje. Zgłaszane przez nas wnioski i postulaty zostały odrzucone lub przesunięte do realizacji na dalszy, nieokreślony czas. Dlatego z pełną odpowiedzialnością zagłosowaliśmy przeciw temu budżetowi.

W imieniu Klubu „Głuszyca Nasz Dom” oraz Klubu „Gmina Samorządowa”
Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej
Janusz Rech

Źródło: www.gluszyca.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group