Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6539
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Stare Bogaczowice: Radni ze Starych Bogaczowic wydali oświadczenie w sprawie grodzkości Wałbrzycha

Poniedziałek, 2 stycznia 2012, 15:13
Aktualizacja: 18:24
Autor: opr. PAW
REGION, Stare Bogaczowice: Radni ze Starych Bogaczowic wydali oświadczenie w sprawie grodzkości Wałbrzycha
Fot. UG w Starych Bogaczowicach
Ważą się losy wyłączenia Wałbrzycha z powiatu wałbrzyskiego. Stanowisko w tej sprawie wydała Rada Gminy Stare Bogaczowice

Oto treść oświadczenia:

OŚWIADCZENIE
Rady Gminy Stare Bogaczowice

w sprawie stanowiska dotyczącego wyłączenia miasta Wałbrzycha z powiatu wałbrzyskiego i przywrócenia Wałbrzychowi statusu miasta na prawach powiatu.

Zgodnie z § 21 punkt 2 Statutu Gminy Stare Bogaczowice przyjętego uchwałą nr VII/51/03 Rady Gminy Stare Bogaczowice z dnia 27 czerwca 2003 r.( Dz. Urz. Woj. Dolnośląskiego z 2003 r. Nr 121, poz, 2187 z późn. zm ), Rada Gminy Stare Bogaczowice oświadcza;

Rada Gminy Stare Bogaczowice nie może zająć wiążącego stanowiska w sprawie wyłączenia miasta Wałbrzycha z powiatu wałbrzyskiego i przywrócenia Wałbrzychowi statusu miasta na prawach powiatu z powodu braku możliwości zapoznania się z wnioskiem gminy Wałbrzych. Informacje, jakie posiadają radni gminy Stare Bogaczowice, są oparte wyłącznie o przekazy medialne prezentowane przez ośrodki regionalne.

Dla przygotowania opinii Rady Gminy niezbędne są informacje, które powinien zawierać wniosek przygotowany zgodnie z § 2 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 sierpnia 2001 r. w sprawie trybu postępowania przy składaniu wniosków dotyczących tworzenia, łączenia, dzielenia, znoszenia i ustalania granic powiatów oraz ustalania i zmiany nazw powiatów i siedzib ich władz oraz dokumentów wymaganych w tych sprawach (.Dz.U. z 2001 r. Nr 86, poz.944 z późn. zmianami).

W dniu 10 listopada Przewodniczący Rady Gminy zwrócił się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o przesłanie kopii wniosku wraz z załącznikami określonymi w w/w rozporządzeniu. Do dzisiaj nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi w sprawie, co budzi podejrzenie o ignorancję i działania z pominięciem ustawowych zapisów prawnych.

Rada Gminy Stare Bogaczowice ze zrozumieniem ocenia działania związane z odzyskaniem przez Gminę Wałbrzych statusu miasta na prawach powiatu, ale wyrazić opinię w tej sprawie może tylko w oparciu o rzetelną informację opracowaną na kanwie obowiązującego prawa.

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group