Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2214
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rafał Krupski doceniony

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 22 stycznia 2012, 8:03
Aktualizacja: 8:04
Autor: opr. PAW
Fot. red
Rafał Krupski, Rektor WWSZiP, został wybrany na członka Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN.

Rektor WWSZiP prof. zw. dr hab. inż. Rafał Krupski został wybrany na członka Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania PAN na kadencję 2011-2014.

Polska Akademia Nauk – według Ustawy z dnia 25 kwietnia 1997 roku o Polskiej Akademii Nauk - jest państwową instytucją naukową działającą poprzez wyłonioną w drodze wyborów korporację uczonych oraz placówki naukowe. Akademia służy rozwojowi nauki, jej promocji, integracji i upowszechnianiu oraz przyczynia się do rozwoju edukacji i wzbogacania kultury narodowej. PAN jako korporację uczonych tworzą członkowie Akademii – krajowi rzeczywiści i korespondenci oraz zagraniczni – oraz członkowie komitetów naukowych PAN.

Reprezentację Nauk o zarządzaniu stanowi Komitet Nauk Organizacji i Zarządzania PAN, działający od 1969 roku. Misją Komitetu jest stymulowanie rozwoju nauk o zarządzaniu w Polsce oraz promowanie w innych środowiskach naukowych i w praktyce osiągnięć z zakresu zarządzania oraz ich twórców.

Celami Komitetu są: reprezentowanie środowiska nauk o zarządzaniu wobec innych nauk, władz Polskiej Akademii Nauk i jej pozostałych komitetów, rządu, organizacji międzynarodowych zajmujących się zarządzaniem i opinii publicznej, podnoszenie poziomu naukowego ludzi i instytucji tworzących środowisko nauk o zarządzaniu, aktywne oddziaływanie na środowiska lokalne i praktyków dla poprawy skuteczności i efektywności zarządzania, integrowanie środowiska nauk o zarządzaniu, internacjonalizacja działalności Komitetu.

Źródło: www.wwszip.pl

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group