Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4726
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Rajd dla Hospicjum

Piątek, 27 sierpnia 2021, 10:15
Autor: JAZ
powiat wałbrzyski: Rajd dla Hospicjum
Fot. JAZ
„Życie kołem się toczy – hospicjum to też życie” – Pod takim hasłem 12 września startuje II edycja Rajdu Rowerowego dla Hospicjum. Wciąż trwają zapisy i każdy chętny może wziąć udział w wydarzeniu, które jest wsparciem w funkcjonowaniu wałbrzyskiego hospicjum.
- Tak jak ostatnio, wyruszamy już o 8:30 spod Hospicjum i pojedziemy przez Gminę Stare Bogaczowice, Czarny Bór, Mieroszów, kończąc z metą w Sokołowsku. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkową koszulkę – mówi Renata Wierzbicka, szefowa Hospicjum.

Rajd ma mieć charakter wycieczki rowerowej. Uczestnicy będą jechać jego trasą w swoim tempie. Organizatorzy nie przewidują klasyfikacji medalowej, chcą aby wszyscy dojechali do mety. W trakcie przejazdu uczestnicy otrzymają swoich opiekunów, którzy będą pilnowali grupy (przewidziano opiekuna na 50 uczestników).

- Cieszymy się, że ponownie Rajd się odbędzie. W tym dniu po starcie rajdu, który wspólnie z przedstawicielami gmin otworzymy i pomachamy uczestnikom na dobry początek, przeniesiemy się do Sokołowska, gdzie wspólnie przeprowadzimy Festiwal Nordic Walking i będziemy czekać na uczestników rajdu – mówi Krzysztof Kwiatkowski, Starosta Powiatu Wałbrzyskiego.

Impreza skierowana jest do osób pełnoletnich, młodsi mogą wystartować (16 lat) tylko za wiedzą i pisemną zgodą rodziców, opiekunów prawnych. Dzieci poniżej 16 roku życia, poza pisemną zgodą rodziców, mogą wziąć udział w rajdzie wyłącznie pod opieką rodzica, bądź opiekuna prawnego, który przez cały czas trwania rajdu będzie jechał obok dziecka na rowerze.

Zapisy do zawodów odbywają się za pomocą strony internetowej samego Hospicjum. Link do wydarzenia znajduje się TUTAJ. Na wskazane stronie można dokonać zapisu, obejrzeć mapę trasy.

Twoja reakcja na artykuł?

21
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group