Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 4102
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ratownicy trenują

Sobota, 24 sierpnia 2019, 8:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 sierpnia 2019, 8:02
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Ratownicy trenują
Fot. Robert Bajek
Na Hipodromie znajdującym się na terenie Stada Ogierów Książ odbyły się wczoraj ćwiczenia Grupy Poszukiwawczo– Ratowniczej OSP Wałbrzych.

Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Wałbrzych tworzy 15 osób. Są to strażacy ochotnicy, którzy ratownictwem zajmują się od wielu lat. Do grupy należą też zawodowi strażacy z PSP w Wałbrzychu, ratownicy GOPR, ratownicy wysokościowi i medyczni, instruktorzy szkolenia psów i instruktorzy pierwszej pomocy. Co ciekawe do grupy należy też Czech, będący przewodnikiem psów ratowniczych. Warto również podkreślić, że w grupie jest doświadczony profiler, którego praca podczas działań poszukiwawczych osób zaginionych w terenie otwartym jest nieoceniona.

Grupa trenuje kilka razy w tygodniu, a przynajmniej raz w miesiącu odbywają się treningi z innymi grupami, nie tylko z Polski, o podobnym profilu działania - ratownictwem i pracą z psami, co jest doskonałą okazją do wymiany cennych doświadczeń. Dzięki pracy z psami grupa może brać udział w trudnych akcjach na gruzowiskach. Należące do grupy zespoły ratownicze specjalności gruzowiskowej pełnią całodobowe dyżury w ramach Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PSP w Wałbrzychu. Działania grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wałbrzych przyczyniły się do odnalezienia kilkunastu osób na terenie naszego województwa.

Podczas wczorajszych ćwiczeń nastąpiła prezentacja procesu szkolenia psów poszukiwawczych, były terenowe działania poszukiwawcze, podczas których dwa zespoły ratowników z psami o specjalności terenowej szukały osób zaginionych, symulacja akcji ratowniczej po katastrofie budowlanej - wybuchu gazu w kamienicy, w wyniku którego naruszona została konstrukcja budynku i profilowanie psychologiczne osób zaginionych.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group