Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2719
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Reaktywacja basenu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 16 czerwca 2020, 8:22
Aktualizacja: Czwartek, 18 czerwca 2020, 7:55
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Miłośnicy pływania ucieszą się z informacji o otwarciu basenu w Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój. Z jego uroków będziemy mogli skorzystać już od 1 lipca. Wraz z basenem reaktywacja dotknie również hotel.

- Konsultowaliśmy uruchomienie basenu z wieloma osobami. Rozmawialiśmy z prezydentami, burmistrzami innych miast, gdzie tak jak np. w Poznaniu, wszystkie baseny są zamknięte. To czy otwarcie jest dobrą inicjatywą zobaczymy za jakiś czas. Na pewno nie musimy się obawiać koronawirusa w wodzie. Basen w Aqua Zdroju został tak zbudowany, żeby woda była odpowiednio odkażana. Stało się to na długo przed epidemią. Dlatego też utrzymanie basenu jest takie drogie – tłumaczy decyzję prezydent Roman Szełemej.

Otwarcie basenu wiąże się z wieloma ograniczeniami sanitarnymi. Będzie musiał zostać zachowany limit poszczególnych osób w strefach. Będzie trzeba pamiętać o zachowaniu odległości i maseczkach po wyjściu z basenu. Dostępne będą co drugie szafki, a sprzęt każdorazowo dezynfekowany.
- To podstawowe zasady bezpieczeństwa, które będziemy musieli ściśle przestrzegać. Mamy nadal więcej podpowiedzi, że to jest jeszcze za wcześnie. Podzielam wiele z tych argumentów, ale też wsłuchuję się w zdania osób, które mówią, że jest sezon wakacyjny i pojawiają się różne możliwości. Choćby takie jak mecz Polska - Czechy na naszym obiekcie, które świadczą o tym, że być może zapotrzebowanie na hotel i basen będzie większe niż tylko na sam basen - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

O środkach bezpieczeństwa zapewnia również prezes spółki Piotr Rachwalski.
- Mamy kilka stopni dezynfekcji wody. Używamy do niej podchlorynu sodu, czyli jedynej substancji, której zaleca się do stosowania w walce z epidemią. My jej używamy od kilku lat. Spełniamy bardzo wysokie normy sanitarne.

Otwarcie basenu sprawi, że do pracy wróci cząstkowa załoga.
- Basen nie będzie otwarty tak jak wcześniej od 6.00 do 21.00. Myślę, że na razie do tego, co było nie wrócimy. Będziemy chcieli, żeby obiekt był czynny przez 10 godzin dziennie, co daje jedną wydłużoną zmianę pracowniczą. W związku z tym, że większość pracowników jest w okresie wypowiedzenia, będziemy w zależności od sytuacji albo wydłużali ten okres albo zmieniali te umowy w trakcie – mówi Piotr Rachwalski.

30 czerwca i 1 lipca w Aqua Zdroju rozegrane zostaną dwa mecze międzynarodowe w siatkówce kobiet. Rywalami Polek będzie reprezentacja Czech. Mecze na dzień dzisiejszy odbędą się bez udziału publiczności, ale uruchomiony na potrzeby reprezentacji basen, zostanie już otwarty także dla mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

14
40%
Cieszy
5
14%
Hahaha
5
14%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
11%
Złości
6
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz

~marcin 16-06-2020 10:37
a basen otwarty ? Wałbrzych miasto bez niczego inne miasta podobnej wielkości nowe stadiony , baseny a tu Tu mamy cara i wystarczy no nie Lemingi ??
~Waroat 16-06-2020 12:03
do: ~marcin (10:37)
A co na tym. Stadionie miało by się dziać? Koncert mandaryny i dni Wałbrzycha!? Na to chyba nowy niepotrzebny. A klub piłkarski to dno sportowe od 20 lat więc nie ma potrzeby
~Statystyka 16-06-2020 22:58
do: ~marcin (10:37)
Co ty porównujesz inne miasta do Wałbrzycha ? inne miasta nie straciły całego przemysłu, całej gospodarki. Inne miasta nie były szabrowane przez włodarzy a tutaj od wielu lat. W innych miastach ludzie są wykształceni i pracują a w Wałbrzychu sami renciści bez wykształcenia. ------> Nawet Wrocław wielkie miasto ma mniej rencistów od Wałbrzycha ( nie mył emerytów z rencistami ). To jak to miasto ma funkcjonować z czym ? Po upadku przemysłu Wałbrzych zawsze będzie zostawał w tyle i z rencistami.
~Plastikowy wirus 17-06-2020 8:41
do: ~Statystyka (22:58)
Co rozumiesz przez " cały przemysł"? Komunistycznie "zarządzane", nie opłacalne kopalnie i zakłady, które remontowały im wszystko bez rachunku ekonomicznego?A renciści to niby skąd? Rząd wysyłał wszystkich na renty i emerytury- jaki? ano ten pierwszy z PZPR, potem ten z Unii Wolności, kolebki PO. Oni to zadbali, żeby w Wałbrzychu były tylko krety z kopalni bez wykształcenia. I myślisz, że to ci ludzie strzelili sobie samobója i zaorali Wałbrzych? Nie, to tylko robota władzy, najpierw PZPR, potem Unia, potem PO.Balcerowicza pamiętasz? Kto wykończył Kubalę? I na koniec: porównaj miasta bez przemysłu: Sanok, Nowy Sącz, Ostrów,Sandomierz.Zobacz jak wyglądają przy ponurym Wałbrzychu. Potem tu coś napisz.
~Statystyka 17-06-2020 9:38
do: ~Plastikowy wirus (8:41)
Tu ludzie inaczej są nauczeni życia, że był przemysł. Po zapaści gospodarczej trudno coś odbudować, skutki odczuwa się wiele lat. Ludzie mają renty a teraz 500 plus co spowodowało pogorszenie przestali pracować, uczyć się, starać się o lepsze życie ! Są niewolnikami uzależnionymi od PiS od władzy. Obecie to co zostało w Wałbrzychu, to PiS resztki pozamykał ! Jeszcze gorzej przyczynił się do wszystkiego... Teraz przyszedl Wirus i dopelnił jeszcze gorszych strat, rządowe decyzje np. Obniżenie podatków, nalozenie na miasta nowych opłat, jeszcze bardziej odbijają się na takich miastach.
~hajertrzodowy2 18-06-2020 7:40
do: ~Statystyka (22:58)
To istny cud że tak łatwo, bez strajków, bez protestów zlikwidowano cały przemysł w Wałbrzychu i okolicach, gdyby tak zrobiono na Górnym Śląsku wybuchłoby IV powstanie ! I od tamtej pory dosłownie nic dla Wałbrzycha nie zrobiono, oprócz strefy, tragedia !!!!!!!!! Dlaczego nikt z możnowładców codziennie o tym nie mówi w mediach i nie jeździ do stolicy walczyć, przypominać ???? Zagadka..., w zamian ciągle likwiduje się pozostałe firemki, a Romek na dodatek dożyna Aquwa.
~Lolo 20-06-2020 19:23
do: ~hajertrzodowy2 (7:40)
To proste: brak jedności w narodzie.Tutaj mieliśmy i nadal mamy mieszankę etniczną.Kazdy sztygar z PZPR i tak popierał swojego dyrektora z PZPR. To jeden z przykładów. Dlatego w Wałbrzychu mamy co mamy, czyli biedę z nędzą: PO przy władzy, PISu zbyt mało, trochę lewaków i mocną postkomunę.Wykształceni wyjechali,emeryci zostali.Mlodzież znika, patologii przybywa. Długo będzie tak samo.
~Plastikowy wirus 16-06-2020 10:49
Jak to jest, że otwierają AquaZ, uprzednio wyrzucając z pracy setkę ludzi? Są tylko 2 wnioski: Albo zatrudniali nadmiarowo na pseudopaństwowej posadzie do brania kasy SWOICH, albo to otwarcie to jakaś propagandowa ściema, bo kto tego teraz dopilnuje?
~ 16-06-2020 16:54
do: ~Plastikowy wirus (10:49)
ty baranie staniesz z maseczka na mo...ie i plynem w lapskach ,
~Statystyka 16-06-2020 23:02
do: ~Plastikowy wirus (10:49)
Stał obiekt zamknięty decyzją rządu, więc co mieli robić ? zatrudniać ludzi ? Kto trzyma pracowników jak są nie potrzebni ? Rząd obiecał że będzie tarcza antykryzysowa i nikt nie starci pracę ----> jednak wszędzie ludzie potracili pracę nawet w Porcelanie Krzysztof.
~ 17-06-2020 2:25
do: ~Statystyka (23:02)
Bredzisz jal potłuczony, typowe dla de...a bez podstawowej wiedzy. W Krzysztofie była tragedia jeszcze przed pandemią. Teraz przestań szczekać bo ide spać.
~Statystyka 17-06-2020 9:26
do: ~ (2:25)
Poczytaj sobie w internecie ile firm i zakładów pada. Dopiero się wypowiadaj.
~POlemika ze świrem to żart 17-06-2020 12:23
do: ~Statystyka (9:26)
Masz problem z koncentracją? Teraz jest mowa o porcelanie Krzysztof a ty bredzisz w kółko to samo, firmy PiS firmy PiS firmy PiS i tak do znudzenia, jesteś psychicznie chory? Każdy kto zna sytuację tej porcelany wie , że tragedia była kwestią czasu. Zrozumiałeś?? Nie?? Nie dotarło? Stan psychiczny nie pozwala?:))
~ 16-06-2020 11:13
Aqua nie otworzą. w związku z niezadowolenie że nie otwierają basenu tak szedłem na początku powiedział zmienił zdanie nagle ale od razu dodał że ma być otwarty na okres próbny więc Pan szełemej za wszelką cenę będzie chciał udowodnić cpr ami testami które kupuje ratusz sam na własną rękę więc każdy wie że mogą być przekłamań bo takich przypadków w Polsce jest bardzo dużo, że jednak basen jest niebezpieczny tak jak chciał ograniczyc ostatnio otwieranie szkol wykrył 50 przypadķów które potem musiał odszczekac.
~Statystyka 16-06-2020 23:05
do: ~ (11:13)
Szełemej wie że w Lipcu Rząd planuje z powrotem przywrócenie obostrzeń i pozamykanie obiektów. Testy do obrotu i sprzedaży dopuścił rząd, sprzedawane są m.in. przez kolegę prezydenta Andrzeja Dudę.
~j 17-06-2020 2:27
do: ~Statystyka (23:05)
Ale szczekasz. Nie zagłuszysz krytyki Szełemeja który na.zdjęciu wygląda jakby cały czas chlał i nie miał siły się ogolić. Dobranoc im...lu.
~z 17-06-2020 9:05
do: ~j (2:27)
Zrozum,że Pana Szełemeja popiera ponad 80 % wyborców a te kilkanaście % może i krytykuje bo tak już mają. Bo co pozostało skoro nic nie potrafią poza szczekaniem i tym chcą zagłuszyć zdecydowaną większość. Natomiast kto jak wygląda i obrażanie wizerunku osoby to powinneś odczuć boleśnie, np. 200 godzin prac społecznych.Miotła w ręke i heja.
~ 17-06-2020 12:33
do: ~z (9:05)
Na początku, na Szełemeja zagłosowało 80% z 30paru% osób , którzy poszli do urn w wyborach samorządowych :))Szełemej to osoba publiczna, krytyka jego wyglądu nie jest niezgodna z prawem chłopcze. Skoro już szykujesz miotły dla krytyków twojego idola Romka, to żeby było sprawiedliwie zamów pokaźną partię tych mioteł z Chin (taniej wyjdzie), przydadzą się dla zwolenników POprzedniego układu, którzy faktycznie wypisują tu non stop obraźliwe komentarze pod adresem również osób publicznych, tyle że związanych z PiSem Dobrego dnia życzę. Zastanów się następnym razem , zanim coś napiszesz:)
~Sarsani 17-06-2020 16:22
do: ~j (2:27)
Ma rację że piszę obala Pisowskie propagandy. Głupi tylko wierzy Pisowcom.
~lubisz być dy...y przez PO 17-06-2020 20:38
do: ~Sarsani (16:22)
Tępe lemingi przez lata wierzyły w PO i co? Dy...i was jak chcieli.
~ponury troll 16-06-2020 11:58
Nauka pływania dla pisiorów za darmo!! Uczącym się pisiakom pomogę utrzymać się na powierzchni kijem. tych którzy zdadzą, nagrodzę gorącym żelazem. HAZAEL dorzuci coś od siebie, tor przeszkód w postaci złotego deszczu , pływających balasów i miękkiej faji w wodzie , którą osobiście uwielbiam.
~Henk 16-06-2020 14:35
do: ~ponury troll (11:58)
Pisiory w gębę kolorowym POpaprańcom. Otwórzcie hotelik lgbt
~Korowk 16-06-2020 17:31
do: ~ponury troll (11:58)
A ten kij rozumiem że trzymasz w d...e bo do tego kije używacie? Już widzę twoją radość jak by jakiś pisior odepchnął by się od dna próbując się wydostać widzę że rów Cię swędzi jak gorącym żelazem byś go nawet częstował. A ten złoty deszczyk przypominasz sobie z dzieciństwa jak szczałeś w majty w podstawówce bo miałeś iśc do meskiego a chciałeś w damskim na siedząco jak inne koleżanki? ponury pomponie już pisałem do psychiatry, ja nie popieram, ale dla was oni pracują lewackie problemy rozwiązują bo chyba nudów za dużo macie.
~ponury troll 17-06-2020 10:04
do: ~ponury troll (11:58)
PIs-dzi kmiotku nie podszywaj się pod mój nick.
~sceptykkk 16-06-2020 11:58
A pan prezes znalazł na to czas ? Do tej pory tylko pisał jakieś dyrdymały o sprawach kolejowych zamiast o swoim obecnym zajęciu.
~LOL 16-06-2020 12:39
Jedno mocne pytanko: dlaczego o otwarciu basenu informuje prezydent miasta, kiedy to ranga tematu jest na poziomie szeregowego pracownika działu reklamy aquaparku? Chyba że nie ma już działu reklamy? ;-)
~sceptykkk 16-06-2020 15:02
do: ~LOL (12:39)
A kto ma pisać ? Prezio się na tym nie zna i ciągle zajęty.
~Tra la l a 16-06-2020 20:33
do: ~LOL (12:39)
Szykuje się zatrudnić na z góry upatrzonym etacie
~Plastikowy wirus 16-06-2020 20:52
do: ~LOL (12:39)
O otwarciu( sukces) informuje Szełemej.Po wykryciu wirusa w szatni (porażka) i konieczności ponownego zamknięcia poinformuje już pan prezes Podnóżek.Doda pewnie mimochodem, że wzrost zachorowań jest z powodu wyborów, przed czym przestrzegał Car Roman.
~Mop 16-06-2020 23:50
do: ~LOL (12:39)
Mop nie ma czasu na dyrdymaly....
~???? 16-06-2020 13:20
Kiedy wreszcie szełemej zacznie wyglądać i mówić jak prezydent? Patrząc na jego nieogolony ryj ma się wrażenie menela oglądać po "ćwartce" . Ludzie umierają w górniczym a ten pi...zy trzy po trzy.
~Aryck Nusbacher 16-06-2020 16:00
do: ~???? (13:20)
Tak zwany brodozarost jest chętnie noszony przez młode pokolenie Narodu Wybranego, którzy nie w pełni przestrzegają zasad Tory i nie noszą brody i pe...w.
~kamil 16-06-2020 13:54
Lemingi moje drogie kochane . W naszym kochanym kraju jest wiele mniejszych miast od Wałbrzycha ( nazwijmy to średnie miasta )oraz miasta podobnej wielkości . W znakomitej liczbie tych miast są kryte i otwarte baseny . Są tez nowoczesne stadiony z oświetleniem ( wymienić ?) Jest rożnego rodzaju rozrywka ( a u nas tylko bieg z carem ) Sa kluby w 1 lidze no ew w 2 giej . Ale nigdzie na całym świecie nie ma miasta gdzie klub piłkarski gra tylko w A- klasie . Powtarzam NIGDZIE !!!!!!Tu nie chodzi by miasto sponsorowało w 100% ale niech choć trochę pomaga
~Statystyka 16-06-2020 23:08
do: ~kamil (13:54)
Co ty porównujesz inne miasta do Wałbrzycha ? inne miasta nie straciły całego przemysłu, całej gospodarki. Inne miasta nie były szabrowane przez włodarzy a tutaj od wielu lat. W innych miastach ludzie są wykształceni i pracują a w Wałbrzychu sami renciści bez wykształcenia. ------> Nawet Wrocław wielkie miasto ma mniej rencistów od Wałbrzycha ( nie mył emerytów z rencistami ). To jak to miasto ma funkcjonować z czym ? Po upadku przemysłu Wałbrzych zawsze będzie zostawał w tyle i z rencistami. W KAŻDYM MIEŚCIE przewagą są ludzie zdrowi, tutaj w Wałbrzychu chory i leniwi jak ci piłkarze.
~ 17-06-2020 2:29
do: ~Statystyka (23:08)
Przestań ćpać. Chyba że sam siedzisz na rencie i sapiesz na system. A teraz sp...aj.
~olo 16-06-2020 14:04
Klaun , przed wojną było 5 basenów w Wałbrzychu , piłka jak kopalnie funkcjonowały była pierwsza liga i Górnik był mistrzem jesieni ,teraz jest strefa przemysłowa i demokracja i bieda ,politycy i włodarze miast stali sie ze swymi majątkami milionerami i plebsowi tylko cisną dyrdymały , można porównać Lubin bo to były podobne miasta jak funkcjonowały kopalnie
~ 16-06-2020 16:57
do: ~olo (14:04)
przed zmiana ustroju w Polsce to nie byli sportowcy ale alkocholicy ilu zmarlo z Walbrzycha zapasnikow ilu sie stoczylo w innej dziedzinie sportu ,wielcy sportowcy zatrudnieni w kopalni brali duza kase a chlali ile wlezie
~olo 16-06-2020 18:14
do: ~ (16:57)
Grać w pierwszej lidze to już nie alkoholik a zapaśnicy pili ale też mieli sukcesy , alkoholizm nie wybiera piją robotnicy ,lekarze ,prawnicy ,demokracja i alkohol jest w miare tani oby tylko po pijaku nie jezdzili
~z 17-06-2020 9:24
do: ~ (16:57)
Przed zmianą ustroju poza sportowcami którzy osiągali sukcesy,których się teraz nie można doczekać/ poza nielicznymi/, byli też ludzie którzy wspólnie im kibicowali a nie jak teraz skłócenie, opluwający się i oczekujący na kszke z nieba bo ciągle niezadowoleni,że im nie leci czego jesteś przykładem. Kto ci naopowiadał takich bzdur,gdzieś się wychowywał.
~Sarsani 17-06-2020 16:27
do: ~z (9:24)
Teraz nawet kibiców nie ma. Na mecze idzie 10 osób, nawet z tych biletów na piłke nie starcza a tu się plują ze nikt nie gra.
~Szełemej musi odejść 16-06-2020 15:18
Szełemej . Podchloryn już był a i gronkowiec złocisty też był na Aqua. Teraz jest Covin -19 i ofiary w Szpitalu. Niech personel Aqua zajmie się swoją "działką" a szełemejej jako wolontariusz Szpitala swoją. Ale nie. Szełemej woli smród wąchać z Warszawy niż zająć się sprawami istotnymi dla miasta. Ale ten typ ma dwie lewe ręce i tylko bije pianę, żeby zrobić wrażenie niezastąpionego. Czyli robi wszystko i nic. Taki towarzysz z PO
~Aryck Nusbacher 16-06-2020 16:01
do: ~Szełemej musi odejść (15:18)
Gowin-19?
~Statystyka 16-06-2020 23:15
do: ~Szełemej musi odejść (15:18)
Śmierdzisz mi trollem z PiSu. Gdyby nie taki Szełemej dalej w Wałbrzych byłby dziurawy, szary, dalej byłby basen sadzawka gdzie kaleczyło się nogi w basenie na Ratuszowej. Gronkowca ma każdy w sobie poczytaj sobie, uaktywnia się gdy masz osłabiony organizm. Poza tym jak się ciulu nie myjesz, bo traktujesz basen jak łaźnie to do kogo masz pretensje ? Szełemej br...ie ma cię myć ?
~śmierdzisz POpaprańcem 17-06-2020 2:31
do: ~Statystyka (23:15)
Smród szamba bije z twoich licznych komentarzy. Ujadasz bo inaczej nie potrafisz, weź tabletki na uspokojenie i sp...aj.
~Szełemej musi odejść 17-06-2020 12:13
do: ~Statystyka (23:15)
Bez impertynecji młody. Pamiętam w okolicy było kilka basenów. Ale za niesławnego szełemeja pozamykano aby oczko w głowie szełemeja Aqua był jedyny. Ale i tak nie zadbał o zaplecze i pozwalniał ludzi. Nawet panie pielęgniarki na otwarcie musiały na rozkaz szełemeja myć zaplecze.On niczego nie ogarnia poza długami. W tym jest nalepszy.
~Butapren 16-06-2020 15:58
Zatrudnic PiSiorkow jak laziennych.
~mniej kleju wdychaj synku 17-06-2020 12:25
do: ~Butapren (15:58)
Jak widać jaka nazwa użytkownika taka wypowiedź, zamilcz patolu bo szkoda czytać twoich bredni:))
~Korowk 16-06-2020 17:39
Plan jest ogólnie prosty do wyborów otwieramy po wyborach epidemie mamy, testy wykonamy pod koronawirusa podpinamy później basen wyburzamy i plac dla kamperów z polowaniem na dziczyznę zakładamy. A pisiorów w d...e mamy.
~Statystyka 16-06-2020 23:17
do: ~Korowk (17:39)
Każdy wie, że w Lipcu rząd wprowadzi obostrzenia i zamknie znowu obiekty, już o tym mówi się głośno nie tylko w lidzie PiSu.
~Gohciu 16-06-2020 23:16
REaktywacja... :)))))) bodaj by go....
~kamil 17-06-2020 8:47
ja mam w d...e ten basen prezes pluje na moje poglądy wiec ja pluje na prezesa jest Świdnica ew Świebodzice
~Sarsani 17-06-2020 16:30
do: ~kamil (8:47)
Ja mam gdzieś to jest dyrektorem, wolę isc dać zarobić naszemu miastu. Jak pajace z pisu plują na miasto i mieszkańców, to nikt się nie burzy.
~żal.pl 17-06-2020 20:40
do: ~Sarsani (16:30)
Tylko się nie potnij
~z 18-06-2020 10:55
Czy te miotły mogę zamówić u znanego instruktora, ale moje obawy są takie ,ze on kupi miotłe za 1 zł a sprzeda mi za 50 zł szt.No i czy te miotły będą przesłane do mnie w workach za ktore m.in. z mojego podatku ktoś musiał kupić i wydać ileś tam milionów zł chłopczyku.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group