Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 3163
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Reaktywacja basenu

Wtorek, 16 czerwca 2020, 8:22
Aktualizacja: Czwartek, 18 czerwca 2020, 7:55
Autor: JAZ
Wałbrzych: Reaktywacja basenu
Fot. JAZ
Miłośnicy pływania ucieszą się z informacji o otwarciu basenu w Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój. Z jego uroków będziemy mogli skorzystać już od 1 lipca. Wraz z basenem reaktywacja dotknie również hotel.

- Konsultowaliśmy uruchomienie basenu z wieloma osobami. Rozmawialiśmy z prezydentami, burmistrzami innych miast, gdzie tak jak np. w Poznaniu, wszystkie baseny są zamknięte. To czy otwarcie jest dobrą inicjatywą zobaczymy za jakiś czas. Na pewno nie musimy się obawiać koronawirusa w wodzie. Basen w Aqua Zdroju został tak zbudowany, żeby woda była odpowiednio odkażana. Stało się to na długo przed epidemią. Dlatego też utrzymanie basenu jest takie drogie – tłumaczy decyzję prezydent Roman Szełemej.

Otwarcie basenu wiąże się z wieloma ograniczeniami sanitarnymi. Będzie musiał zostać zachowany limit poszczególnych osób w strefach. Będzie trzeba pamiętać o zachowaniu odległości i maseczkach po wyjściu z basenu. Dostępne będą co drugie szafki, a sprzęt każdorazowo dezynfekowany.
- To podstawowe zasady bezpieczeństwa, które będziemy musieli ściśle przestrzegać. Mamy nadal więcej podpowiedzi, że to jest jeszcze za wcześnie. Podzielam wiele z tych argumentów, ale też wsłuchuję się w zdania osób, które mówią, że jest sezon wakacyjny i pojawiają się różne możliwości. Choćby takie jak mecz Polska - Czechy na naszym obiekcie, które świadczą o tym, że być może zapotrzebowanie na hotel i basen będzie większe niż tylko na sam basen - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

O środkach bezpieczeństwa zapewnia również prezes spółki Piotr Rachwalski.
- Mamy kilka stopni dezynfekcji wody. Używamy do niej podchlorynu sodu, czyli jedynej substancji, której zaleca się do stosowania w walce z epidemią. My jej używamy od kilku lat. Spełniamy bardzo wysokie normy sanitarne.

Otwarcie basenu sprawi, że do pracy wróci cząstkowa załoga.
- Basen nie będzie otwarty tak jak wcześniej od 6.00 do 21.00. Myślę, że na razie do tego, co było nie wrócimy. Będziemy chcieli, żeby obiekt był czynny przez 10 godzin dziennie, co daje jedną wydłużoną zmianę pracowniczą. W związku z tym, że większość pracowników jest w okresie wypowiedzenia, będziemy w zależności od sytuacji albo wydłużali ten okres albo zmieniali te umowy w trakcie – mówi Piotr Rachwalski.

30 czerwca i 1 lipca w Aqua Zdroju rozegrane zostaną dwa mecze międzynarodowe w siatkówce kobiet. Rywalami Polek będzie reprezentacja Czech. Mecze na dzień dzisiejszy odbędą się bez udziału publiczności, ale uruchomiony na potrzeby reprezentacji basen, zostanie już otwarty także dla mieszkańców.

Twoja reakcja na artykuł?

14
40%
Cieszy
5
14%
Hahaha
5
14%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
11%
Złości
6
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group