Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 2697
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rekordowy Blog Day 2013

Wiadomości: REGION
Czwartek, 1 sierpnia 2013, 12:36
Autor: red
Fot. organizatorzy
Jeszcze do 11 sierpnia potrwa konkurs na najciekawsze blogi Dolnoślązaków organizowany przez Pasaż Grunwaldzki. W Blog Day 2013 bierze już udział ponad 70 blogerów – najwięcej ze wszystkich dotychczasowych edycji.

Konkurs na najciekawsze blogi Dolnoślązaków odbywa się już po raz trzeci. Do pierwszej edycji zgłoszono 68 blogów, najlepsze okazały się: „Wrocławskie Kamienice” i „Rewiry Paranormalne”. Duże zainteresowanie konkursem sprawiło, że w ubiegłym roku zwiększono liczbę kategorii i spośród 58 zgłoszeń nagrodzono cztery blogi: „Studiumprzypadku.com” (kategoria lifestyle) „Podróże z mamą i tatą” (kategoria Dolny Śląsk), „Armula Tomasz” (kategoria sport) oraz „breslau1930” (kategoria architektura). W tym roku blogerzy z Dolnego Śląska powalczą o zwycięstwo aż w pięciu kategoriach: moda, kulinaria, fotoblog, Dolny Śląsk i blog specjalistyczny. Do konkursu organizowanego przez Pasaż Grunwaldzki zgłoszonych zostało już ponad 70 blogów.

Autorzy bloga „W natarciu!”, Karolina Równicka i Bartosz Lenert, potraktowali udział w zabawie jako swego rodzaju test sprawdzający.
– Naszym celem od zawsze było stworzenie wirtualnego pamiętnika, w którym uwiecznimy swoje przygody. Chcieliśmy sprawdzić, czy to, co robimy, się podoba. Poprzez blog pokazujemy też wrocławianom, że w naszym pięknym mieście można ciekawie i przyjemnie spędzić czas – mówi Karolina Równicka.

Dla innych uczestników kolejna edycja Blog Day to szansa na popularyzowanie swojego blogowania.
– Chcieliśmy być bliżej naszych czytelników, ale i dotrzeć do szerszego grona odbiorców, a także sprawić, by cukrzyca dziecka nie była tematem tabu, a inni rodzice dzieci z cukrzycą typu 1 mieli w nim wsparcie i nie czuli się w swoich codziennych troskach osamotnieni – opowiada Bożena Garbińska, współautorka bloga „3mam cukier”.

Tymczasem blog modowy może stać się okazją do zmiany stereotypów panujących w społeczeństwie.
– Biorąc udział w konkursie, zależy mi przede wszystkim na tym, żeby zmienić pewien sposób patrzenia na modę jako na dziedzinę zarezerwowaną jedynie dla wychudzonych modelek. Mój blog to w zasadzie antypromocja rozmiaru XS – zdradza Martyna Hanysz, autorka bloga „Tina Ha!”.

Zdaniem Tomasza Kudła i Bartosza Idzikowskiego, autorów bloga „Studiumprzypadku.com”, organizatorów cyklicznych spotkań „Pogaduchy Blogerów” i jurorów tegorocznej edycji Blog Day 2013:
– Tak duże zainteresowanie konkursem to wynik rosnącej popularności blogosfery na wielu płaszczyznach. Spotkania blogerów odbywają się już w kilkunastu miastach w Polsce, coraz więcej agencji i domów mediowych uwzględnia blogerów w swoich planach, rośnie także zainteresowanie blogerami i vlogerami ze strony marek i organizacji. Na organizowanych przez nas Pogaduchach poznaliśmy już kilka setek blogerów z całego kraju. Są tacy, którzy realizują swoje marzenia i fruną za pasją, są tacy, którzy liczą na różnego rodzaju profity, są też tacy, których nie interesują żadne rankingi, zestawienia oraz ilość odsłon i piszą tylko dla siebie.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 11 sierpnia na adres: blogday3@gmail.com. W wiadomości należy umieścić m.in. link do autorskiego bloga oraz wybrać jedną z pięciu kategorii. Zwycięzców poznamy 31 sierpnia – w Międzynarodowym Dniu Bloga i Blogerów.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na fanpage'u: www.facebook.com/BlogDayWroclaw oraz na stronie organizatora: www.pasazgrunwaldzki.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group