Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 1429
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Remont w Muzeum

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 7 sierpnia 2013, 6:25
Aktualizacja: 6:32
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Trwa remont wałbrzyskiego muzeum. Prace obejmują zarówno renowację elementów wewnętrznych budynku, jak i remont dachu a także nową aranżację ekspozycji. Środki na remont pochodzą głównie z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W chwili obecnej na ukończeniu jest remont dachu. Najpoważniejsze prace na tym odcinku zostały już wykonane. Całość prac nad remontem dachu zakończy się w ciągu miesiąca. Remont dachu obejmował między innymi naprawę kominów, wymianę poszycia i częściową wymianę więźby dachowej.

Trwa procedura przetargowa na remont wnętrza budynku. Prace obejmować będą renowację parkietów w salach ekspozycyjnych, uzupełnienie i renowację elementów ozdobnych, odnowienie stolarki drzwiowej i odtworzenie pierwotnej kolorystyki ścian. Ma zostać również przygotowana sala edukacyjna i ścieżka edukacyjna. Prace wewnątrz Muzeum rozpoczną się za około 3 tygodnie – po zakończeniu remontu dachu i potrwają około 2 i pół miesiąca.

Podczas trwania remontu prowadzone są prace nad aranżacją ekspozycji. W Muzeum pojawią się nowe gabloty ekspozycyjne, będzie też nowe oświetlenie i sprzęt multimedialny. Główny nacisk w odnowionym obiekcie położony zostanie na zbiory porcelany. Pomimo prowadzonych prac cały czas można zwiedzać wałbrzyskie Muzeum i podziwiać zbiory bez opłat, jednak gdy rozpocznie się remont wnętrza budynku, ze względów bezpieczeństwa Muzeum zostanie prawdopodobnie czasowo zamknięte dla zwiedzających a w nowej odsłonie będzie je można oglądać już w grudniu br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group