Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4188
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Remonty szkół

Sobota, 10 sierpnia 2019, 6:43
Aktualizacja: Niedziela, 11 sierpnia 2019, 9:57
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Remonty szkół
Fot. Robert Bajek
Wakacje to dobry czas na przeprowadzenie remontów na terenie szkół. W wielu wałbrzyskich placówkach trwają różnego rodzaju prace budowlane i modernizacyjne.

Jak powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej w budżecie gminy są pieniądze na remonty szkół i więcej obiektów mogłoby zostać wyremontowanych, jednak brakuje wykonawców, brakuje firm, które podjęłyby się tego zadania.

- Staramy sie robić remonty w okresie letnim. Tak jest między innymi w szkole 28, gdzie remontujemy częściowo zabytkową salę gimnastyczną. Za chwilę rozpoczną się ogromne inwestycje w kilku szkołach - przede wszystkim w szkole 37, zespole szkół przy ulicy Sokołowskiego, w szkole 21 i wielu innych. Tam gdzie mogliśmy wyłonić wykonawców, co jest największym problemem. Moglibyśmy zrobić więcej remontów budynków. Mamy na to pieniądze - głównie unijne. Ale nie ma wykonawców - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Prezydent Szełemej zwrócił uwagę, że najszerzej zakrojone prace będą prowadzone w PSP nr 37 i w ZS nr 4. Prace mogą potrwać nawet rok. Natomiast w PSP nr 28 remontowana jest sala gimnastyczna. O szczegółach mówił Paweł Rudziński z Przedsiębiorstwa Wielobranżowego "Restel" - generalny wykonawca prac:

- Jesteśmy w Szkole Podstawowej nr 28, na sali gimnastycznej, która jest objęta ochroną konserwatorską. Wymieniamy tutaj podłoże parkietu łącznie z wymianą podłogi, z zabezpieczeniem ścian i tynków, które były tutaj w stanie bardzo naruszonym. Na sali jest zabezpieczona nowa malatura. Będzie położny nowy parkiet dębowy z wymalowaniem linii. Na ścianach jest położony marmolit, który powoduje, że ściany są bardziej odporne i łatwiejsze w utrzymaniu - nie występują zabrudzenia. Jeżeli chodzi o parkiet, który jest już przywieziony, to on musi poleżeć w danych pomieszczeniach, żeby nabrał odpowiedniej wilgotności i temperatury pomieszczenia, żeby później przez wiele lat służył. Proces lakierowania trwa krótko, ale długo się czeka na schnięcie. Ale do 1 września sala będzie przygotowana w stu procentach i dzieci będą mogły z niej korzystać.

Prace na sali gimnastycznej PSP nr 28 rozpoczęły się 17 lipca. Zakończenie zadania przewidziane jest na 20 sierpnia. Koszt remontu sali gimnastycznej to kwota 120 000 złotych brutto.

Twoja reakcja na artykuł?

5
36%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
43%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group