Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3820
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Renowacja bramy parkowej w Książu zakończona

Poniedziałek, 23 października 2017, 8:18
Aktualizacja: 9:40
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Renowacja bramy parkowej w Książu zakończona
Fot. Robert Bajek
Zakończyły się prace związane z renowacją pochodzącej z początku XX wieku bramy parkowej, zlokalizowanej w pobliżu Mauzoleum Hochbergów przy Alei Rodziny Hochbergów na terenie kompleksu Książ.

Do Zamku Książ prowadzą trzy bramy, które pełniły jedynie funkcje reprezentacyjne a ich zadaniem było wyznaczenie umownych granic książańskiego parku. Jedna z bram znajduje się na terenie Gminy Świebodzice. Ta brama została poddana renowacji 4 lata temu. Kolejna brama, znajdująca się na skrzyżowaniu ulic Piastów Śląskich i Jeździeckiej, będąca pod zarządem spółki Zamek Książ, przeszła renowację w roku 2015.

Wczoraj nastąpiła prezentacja ostatniej odrestaurowanej bramy, leżącej przy Alei Rodziny Hochbergów w bliskim sąsiedztwie Mauzoleum Hochbergów. Ta brama również znajduje się pod zarządem spółki Zamek Książ w Wałbrzychu. Brama na flankach posiada dwa ośmioboczne filary zwieńczone gzymsami i dekoracją rzeźbiarską. Między filarami osadzona jest kuta, dwuskrzydłowa brama. Koszt renowacji wyniósł ponad 230 000 złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group