Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 2935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Rewitalizują przestrzeń

Środa, 7 sierpnia 2019, 7:31
Aktualizacja: Czwartek, 8 sierpnia 2019, 8:51
Autor: red.
REGION, Mieroszów: Rewitalizują przestrzeń
Fot. red.
W Gminie Mieroszów toczą się prace rewitalizacyjne, które w znaczący sposób wpłyną nie tylko na wygląd ale również, a może przede wszystkim, na funkcjonalność przestrzeni publicznej.

Prace prowadzone są w ramach zadania pod nazwą "Rewitalizacja przestrzeni publicznej na terenie Gminy Mieroszów". Pracami rewitalizacyjnymi objęta jest przestrzeń przy ul. Dolnej i Miłej w Mieroszowie, gdzie wykonana zostanie modernizacja nawierzchni chodnika, modernizacja fragmentu muru oporowego i zabezpieczenie skarpy przed osuwaniem się materiału sypkiego. Zostaną też wykonane nasadzenia roślin i montaż elementów małej architektury.

W ramach tego samego zadania w Mieroszowie zmodernizowane zostaną schody prowadzące do pl. Niepodległości. Przy ul. Kopernika wzdłuż rzeki Ścinawka również zostaną zmodernizowane schody, pojawi się nowa nawierzchnia z kostki brukowej, nowe nasadzenia i elementy małej architektury. Wzdłuż rzeki Ścinawka zamontowane zostaną barierki ochronne. Dodatkowo w Sokołowsku zagospodarowany zostanie skwer. W ramach prac wykonana zostanie nawierzchnia z kostki betonowej i modernizacja fontanny. Pojawią się też elementy małej architektury i nowe nasadzenia.

Rozpoczął się również remont ulicy Reymonta i remont drogi prowadzącej do Andrzejówki w Sokołowsku. Gmina Mieroszów planuje też budowę drogi łączącej Sokołowsko z Unisławiem. Środki na ten cel zagwarantowało MSWiA. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu. Warto w tym miejscu wspomnieć również o inwestycji prowadzonej wspólnie przez Gminę Mieroszów i Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu:

- Współpracujemy z Powiatem przy budowie chodnika w Sokołowsku. Tego odcinka pomiędzy Sokołowskiem a wiaduktem kolejowym. To około 270 metrów bieżących chodnika. Kiedyś był tam chodnik. My go teraz odtwarzamy. W tym roku przeznaczyliśmy na to 40 000 złotych. Powiat dał trochę więcej. Przy okazji Powiat zrobił również drogę w Sokołowsku od skrzyżowania ulicy Unisławskiej aż do leśniczówki - powiedział Andrzej Lipiński - Burmistrz Mieroszowa.

Twoja reakcja na artykuł?

15
79%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group