Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5596
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Robert Biedroń w Wałbrzychu

Sobota, 8 grudnia 2018, 9:36
Aktualizacja: Niedziela, 9 grudnia 2018, 9:21
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Robert Biedroń w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Auditorium Novum im. prof. Elżbiety Lonc Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbyło się spotkanie z Robertem Biedroniem – "Burza Mózgów".

"Burza Mózgów" to cykl spotkań odbywających się w całej Polsce. Wczoraj takie właśnie spotkanie odbyło się w Wałbrzychu. Podczas tych spotkań Robert Biedroń - zwolennik i orędownik państwa sprawiedliwego, demokratycznego, szanującego zasady równości, który zaangażował się w nowy projekt polityczny, nie przedstawia własnego programu, nie przekonuje do niego - przeciwnie: wsłuchuje się w głos zebranych, pyta o ich zdanie i o propozycje pozytywnych zmian społeczno-gospodarczych w naszym kraju. Każdy przybyły na spotkanie może zgłosić swój projekt, zarówno podczas prowadzonej dyskusji jak i zapisując swoje pomysły i inicjatywy na kartce, wrzucanej po spotkaniu do urny. Z zebranych postulatów, pomysłów i sposobów rozwiązań ma powstać program, który sprawi, że możliwe będzie stworzenie lepszej przyszłości.

Wśród padających podczas spotkań przeprowadzanych w ramach "Burzy Mózgów" ważnych kwestii znalazły się między innymi takie zagadnienia jak: przyjazny urząd, demokratyczne państwo prawa, jawność, sprawnie zarządzane państwo, równość kobiet i mężczyzn, wolne media, silna gospodarka, rozdział państwa od kościoła, bezpieczna Polska w silnej Europie, troska o środowisko, zielona energia przyszłości, kultura bliżej ludzi, prawo do niezależności, godność osób z niepełnosprawnościami, dialog społeczny, szacunek dla seniorów czy godzenie ról rodzinnych i zawodowych. W trakcie spotkania w naszym mieście dodatkowo pojawiła się kwestia obowiązkowej służby wojskowej dla kobiet i mężczyzn, wsparcie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, sprawiedliwa opieka społeczna i zdecydowany rozdział kościoła od państwa.

Twoja reakcja na artykuł?

34
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
1
2%
Smuci
6
10%
Złości
17
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group