Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 2798
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Robert Korzeniowski w Parku Sobieskiego

Niedziela, 9 listopada 2014, 15:30
Aktualizacja: 23:09
Autor: Polka
Wałbrzych: Robert Korzeniowski w Parku Sobieskiego
Fot. Polka
W sobotni poranek w ramach akcji „Biegaj – Zapobiegaj” wszyscy chętni wałbrzyszanie uczestniczyli w treningu z wielokrotnym mistrzem olimpijskim, świata i europy, Robertem Korzeniowskim.

Najpierw krótka rozgrzewka na hali lekkoatletycznej Nowe Miasto, następnie bieg po Parku Sobieskiego z metą na nowo wyremontowanej części, którą oficjalnie oddał do użytku prezydent miasta Wałbrzycha Roman Szełemej. Uczestnicy pod okiem Roberta Korzeniowskiego podczas biegu po parku wykonywali ćwiczenia poprawiające kondycje i sprawność fizyczną. Na mecie na, którą dotarli wszyscy bez wyjątku, sportowcy wykonywali dalszy zestaw ćwiczeń do momentu przybycia prezydenta miasta.

Prezydent Roman Szełemej przywitał wszystkich zgromadzonych oraz przeprosił za brak sportowej odzieży wynikającej z braku czasu. Jednak nie krył swojego zadowolenia z faktu, że tak wielu mieszkańców miasta bierze czynny udział w aktywności fizycznej i dba o swoje zdrowie. Oddanie do użytku 3-go etapu rewitalizacji parku, który kosztował około 4 mln złotych jest kolejnym krokiem zachęcenia wałbrzyszan do uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

- Rewitalizacja została zrobiona od podstaw, począwszy od odwodnienia podziemnego całego terenu wynikającego z częstych nawalnych deszczy, odnowienia fontanny, która nigdy nie była czynna oraz położenia kostki brukowej i postawienia placu zabaw. Ważnym historycznym elementem jest obecność dębu, posadzonego w latach 20 przez poprzednich gospodarzy miasta jako pierwowzór herbu Wałbrzycha – mówił prezydent miasta Roman Szełemej.

Kolejnym zatwierdzonym etapem przez wiceministra sportu Bogusława Ulijasza będzie rewitalizacja stadionu na Nowym Mieście, która ruszy wiosną przyszłego roku. Po przemówieniu prezydenta oraz Roberta Korzeniowskiego wszyscy udali się na halę lekkoatletyczną gdzie odbyła się dalsza część treningu.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group