Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3412
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Sobota, 4 maja 2013, 17:35
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 maja 2013, 15:47
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Wałbrzychu odbyły się uroczyste obchody 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pomimo wyjątkowo niesprzyjającej aury i opadów deszczu nie zabrakło osób pragnących uczcić ten dzień biorąc udział w obchodach.

Uczestnicy uroczystości zebrali się o godzinie 12.00 na Placu Magistrackim, skąd w towarzystwie pocztów sztandarowych i orkiestry dętej udali się ulicą Gdańską, przez Rynek i ulicę Moniuszki do Kościoła p.w. Św. Aniołów Stróżów, gdzie odbyła się Msza Św. Podczas Mszy przedstawiona została w skrócie historia Polski w ciągu 222 lat od czasu uchwalenia Konstytucji.

Po zakończeniu Mszy nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych i uczestników pod Pomnik Niepodległości. Tam Wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk przypomniał zebranym, że nasza Konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie. Podkreślił również wagę tej Ustawy. Następnie uczestnicy obchodów złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości. Uroczystość zakończył powrót na Plac Magistracki.

W uroczystych obchodach 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja udział wzięli wałbrzyscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz miasta, samorządowcy, działacze, sportowcy, przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Górnicy, przedstawiciele partii i ugrupowań politycznych, kombatanci, harcerze, przedstawiciele instytucji kultury, zakładów pracy, uczelni wyższych i wałbrzyskich szkół oraz osoby indywidualne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group