Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2695
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rocznica wyzwolenia

Wiadomości: REGION, Walim
Czwartek, 6 maja 2010, 7:58
Aktualizacja: 7:59
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
W najbliższych dniach w Walimiu obchodzona będzie 65. rocznica zakończenia II wojny światowej.

Organizatorami obchodów 65. rocznicy zakończenia II wojny światowej są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski, Muzeum Gross Rosen w Rogoźnicy, Urząd Gminy w Walimiu, Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu oraz Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

W ramach obchodów 65. rocznicy zakończenia II wojny światowej oraz wyzwolenia obozów w Górach Sowich 7, 8 oraz 10 maja odbędą się specjalnie przygotowane na tę okazję uroczystości.

7 maja o godzinie 15.00 w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu odbędzie się Młodzieżowa Sesja Naukowa. Dzień później, czyli 8 maja o godzinie 14.00, planowany jest XIII Pieszy Rajd Szlakiem Martyrologii. Tego samego dnia o godzinie 20.00 rozpoczną się główne uroczystości w Sztolniach Walimskich – apel pamięci, nabożeństwo ekumeniczne, koncert chóru prawosławnego ordynariatu WP przy Śląskim Okręgu Wojskowym.

Wreszcie na 10 maja organizatorzy przewidzieli na godzinę 15.00 marsz milczenia ze stacji PKP Walim do Włodarza. Następnie odbędzie się Modlitwa Kadisz, nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej jeńców wojennych, robotników przymusowych, więźniów AL Riese. Na zakończenie uczestnikom obchodów zaprezentuje się Chór Synagogi Pod Białym Bocianem.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group