Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4979
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Roman Szełemej zaproponował podpisanie Karty Wałbrzyskiej

Wtorek, 19 lipca 2011, 9:13
Aktualizacja: 9:19
Autor: Sven
Wałbrzych: Roman Szełemej zaproponował podpisanie Karty Wałbrzyskiej
Fot. Sven
Otrzymaliśmy pismo ze sztabu wyborczego Romana Szełemeja, w którym proponuje on podpisanie Karty Wałbrzyskiej. Jest to zbiór zasad, którymi powinni się kierować wszyscy uczestnicy życia społecznego.
Prezentujemy treść obydwu pism.

Zwracam się z propozycją jak najszybszego podpisania Karty Wałbrzyskiej, która zakłada wzajemne poszanowanie reguł etycznych. Te reguły powinny obowiązywać do końca kampanii wyborczej i w przyszłości.
Wałbrzyszanie nie uwierzą w przyszłość Miasta, jeśli dziś nie zdobędziemy się na rywalizację fair play. Jeśli wyborczą metodą będą brutalne faule, oszczerstwa i nieustanne zarzuty.

Zacznijmy dobrze ten tydzień. Dajmy Wałbrzyszanom prawdziwe, nowe otwarcie. Pokażmy, że ta kampania jest dla nich. Nie dla naszych osobistych korzyści. Przekonujmy do naszej oferty. Rozmawiajmy z ludźmi o tym, co dla nich najważniejsze. To nie sądy i prokuratura. To praca, mieszkania, drogi, żłobki.

Wierzę, że to najlepszy sposób na uzyskanie w wyborach wysokiej frekwencji, oraz akceptacji mieszkańców dla danej wizji rozwoju miasta.

Roman Szełemej


Karta Wałbrzyska

Powołując się na prawa obywatelskie, gwarantowane Konstytucją RP, my mieszkańcy Wałbrzycha, przyjmujemy Kartę Wałbrzyską, która jest kodeksem etycznym w powtórzonych wyborach na prezydenta miasta, jakie odbywają się w dniu 7 sierpnia 2011 roku.

Zwracamy się do wszystkich mieszkańców Wałbrzycha - wyborców, kandydatów na urząd prezydenta, reprezentujących ich komitety wyborcze, popierające ich partie polityczne, siły społeczne, media i ludzi dobrej woli, którym leży na sercu dobro Wałbrzycha - aby stosowali się podczas trwającej kampanii do zapisanych tu zasad i reguł, by reguły te stały się trwałym fundamentem na przyszłość.

1. Naszym dobrem wspólnym jest Wałbrzych – jego trwały i zrównoważony rozwój, przyszłość nasza i przyszłych pokoleń, rozwój gospodarczy, kulturalny i społeczny, ograniczanie biedy i wykluczenia społecznego.
2. Wybory samorządowe, w tym bezpośrednie wybory prezydenta miasta, są najważniejszym aktem świadomego uczestniczenia w życiu miasta.
3. Udział w wyborach jest obywatelskim obowiązkiem, daje nam prawo do krytyki i żądania
realizacji programów wyborczych. Nie głosując tracimy to prawo.
4. Stawianie interesów partii, grup i środowisk politycznych przez kandydatów ponad interesy i potrzeby mieszkańców jest działaniem nieetycznym.
5. Kupowanie głosów i sprzedawanie głosów zasługuje na pogardę moralną i sankcje prawne.
6. Prezentowanie programów wyborczych bez wskazania konkretnych sposobów ich realizacji oraz źródeł finansowania, a także nieuwzględnianie obecnej sytuacji finansów publicznych jest działaniem nieuczciwym wobec wyborców.
7. Bezpodstawne atakowanie kontrkandydatów, ich oczernianie, posługiwanie się niesprawdzonymi informacjami, domysłami, plotkami jest działaniem nieetycznym.
8. Inspirowanie mediów i opinii publicznej przeciwko któremukolwiek z kandydatów jest zabronione.
9. Prowadzenie pozytywnej kampanii nastawionej na wskazywanie konkretnych rozwiązań najistotniejszych problemów Wałbrzycha powinno stać się przedmiotem debaty i głównym kryterium dokonywania świadomego wyboru Wałbrzyszan.
10. Uczestniczenie w spotkaniach wyborczych, rozmawianie z kandydatami, dociekanie konkretnych propozycji rozwiązań istotnych problemów Wałbrzycha, jest aktem obywatelskiej troski o swoje i swych najbliższych życie.
11. Zachęcanie do interesowania się sprawami Miasta, do uczestniczenia w kampanii wyborczej i wyborach oraz do świadomego wyboru, jest obywatelską powinnością.
12. W wyborach kierujemy się, honorem i uczciwością.

Karta przyjęta przez Mieszkańców Wałbrzycha w dniu 12 lipca 2011 r. na spotkaniu mieszkańców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group