Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Romano Dzipen

Niedziela, 1 marca 2020, 6:41
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 marca 2020, 8:41
Autor: red.
Wałbrzych: Romano Dzipen
Fot. Robert Bajek
Na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wczoraj 3. Charytatywny Koncert Muzyki Romskiej "Romano Dzipen".

W tym wyjątkowym, barwnym, wypełnionym energetycznym tańcem i śpiewem widowisku muzycznym udział wziął Cygański Zespół "Pheniorype" występujący na co dzień w składzie: Katjusha Kozubek - piosenkarka, aktorka i poetka, Anna Dębicka - tancerka, choreograf i instruktor tańca cygańskiego i Natalia Dębicka - tancerka tańca cygańskiego, Marlena Janik – instruktor wokalu Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych, Justyna Medeksza i Julia
Kamińska - utalentowane wałbrzyskie wokalistki i oczywiście pomysłodawca i inicjator całej akcji - Angelo Ciureja z wałbrzyskim zespołem cygańskim „Romano Drom”, a także para turniejowa Zespołu Pieśni i Tańca "Wałbrzych".

Należy podkreślić, że tak jak w poprzednich edycjach tak i teraz dochód z koncertu będzie przeznaczony na cele statutowe Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży „SALVATOR”. Na terenie Wałbrzycha Fundacja "SALVATOR" prowadzi cztery domy dziecka, dwa przedszkola i placówkę wsparcia dziennego.

Twoja reakcja na artykuł?

4
31%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
23%
Złości
6
46%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group