Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6386
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Romantyczne zwycięstwo

Poniedziałek, 23 maja 2022, 6:35
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Romantyczne zwycięstwo
Fot. użyczone
Malwina Krawczyk, uczennica II stopnia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Wałbrzychu została laureatką prestiżowego konkursu dla uzdolnionych uczniów „zDolny Ślązak” 2021/2022 w kategorii Język Polski.

Konkurs ten, podzielony jest na poszczególne konkursy przedmiotowe. Aby dostać się do finału uczniowie muszą przejść trzyetapowe eliminacje (szkolne, powiatowe i wojewódzkie). W konkursie startuje około 60 tysięcy uczestników, a do grona laureatów dostaje się trzystu najzdolniejszych uczniów pasjonujących się różnymi dziedzinami nauki.

Malwina swoją pasję do ojczystego języka dzieli z równie romantyczną i piękną dziedziną jaką jest muzyka poważna. Czytanie literatury wypełnia jej każdą wolną chwilę pomiędzy grą na fortepianie. Ponadto ta młoda i niezwykle skromna osoba pisze wiersze, w których bardzo trafnie ocenia otaczającą rzeczywistość. Jej wiersze ukażą się na łamach czasopisma „Polonistyka”. Malwina jako uczennica klasy siódmej została jedną z młodszych laureatek, ponieważ to zwykle starsi i bardziej doświadczeni koledzy z klas ósmych stają na podium.

Opiekunem naukowym oraz wzorem do naśladowania językowych pasji jest polonistka z Zespołu Szkół Muzycznych w Wałbrzychu Pani Aleksandra Kowalska.

W ubiegłym tygodniu podczas uroczystej Gali Laureatów, która odbyła się w auli Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego, Malwina odebrała dyplom oraz medal laureata z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Pana Romana Kowalczyka.

Twoja reakcja na artykuł?

16
84%
Cieszy
2
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group