Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3908
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Rondo Tesco zmienia nazwę

Środa, 3 lutego 2021, 9:15
Autor: PAW
REGION, Szczawno-Zdrój: Rondo Tesco zmienia nazwę
Fot. red
Radni Szczawna–Zdroju podjęli uchwałę w sprawie nadania nazwy popularnemu rondu Tesco. Po zakończeniu prac na obwodnicy ma to nie być już jednak rondo tylko skrzyżowanie i to budzi kontrowersje wśród części radnych.

Burmistrz Marek Fedoruk zaproponował, by sprawą ronda Tesco zająć się podczas sesji Rady Miasta i wprowadzić go do porządku obrad.
- Nie przynosi to chluby miastu dyskusja tocząca się na forach internetowych i dlatego proponuję nazwać to rondo. Najlepszym rozwiązaniem byłoby, by radni zadecydowali. Grupa 230 mieszkańców podpisała petycję o nadanie nazwy temu rondu. Padały propozycje ronda Niepodległości przy zbiegu ulic Szczawieńskiej i Łączyńskiego - mówił podczas sesji Marek Fedoruk. - Ruch okrężny będzie odbywał się na tym skrzyżowaniu i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to skrzyżowanie nosiło nazwę ronda Niepodległości. Należy wziąć pod uwagę te głosy mieszkańców i radni powinni podjąć męską decyzję.

Zdaniem radnego Tomasza Krupy uchwała nie powinna być procedowana, bowiem nie została przedyskutowana na komisjach i została wprowadzona nagle jako nowy projekt. Jego zdaniem, ta uchwala powinna zostać uchwalona na kolejnej sesji.
- Już w Wałbrzychu jest rondo Niepodległości. Wprowadzamy niepotrzebny zamęt - twierdzi radny.

Podobnego zdania jest radna Agnieszka Pisarska, która również uważa, że ta kwestia powinna zostać rozwiązana, ale projekt uchwały powinien być przygotowany starannie, a nie wprowadzany w ostatniej chwili, bez opinii poszczególnych komisji. Odmiennego zdania jest radca prawny urzędu Marek Żegnałek, który twierdzi, że rada gminy może wprowadzić zmiany do porządku obrad w trakcie trwania obrad i teraz burmistrz z takiego prawa skorzystał. Przewodniczący Rady Miasta Michał Broda opowiada się natomiast za przeprowadzeniem konsultacji wśród mieszkańców na temat nazewnictwa ronda i złożył wniosek w tym temacie, ale wniosek ten nie zyskał odpowiedniej ilości głosów.
- Skoro sprawa budzi emocje i jest drażliwa to najodpowiedniejszym rozwiązaniem byłoby skonsultowanie tego i danie możliwości wypowiedzenia się wszystkim mieszkańcom miasta - mówi przewodniczący.

Ostatecznie punkt o zmianie nazewnictwa ronda został wprowadzony do porządku obrad i nazwa rondo Niepodległości została przyjęta większością głosów (8 głosów "za", 2 wstrzymujące się i 4 "przeciw").

Twoja reakcja na artykuł?

8
7%
Cieszy
45
37%
Hahaha
8
7%
Nudzi
4
3%
Smuci
12
10%
Złości
45
37%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group