Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 2195
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rowerowa ofensywa

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 17 listopada 2012, 6:20
Aktualizacja: 18:00
Autor: Mateusz Kaszubski
Fot. Mateusz Kaszubski
W Wałbrzychu jeszcze nigdy prace przy budowie dróg rowerowych nie były zakrojone na tak szeroką skalę.

Prace trwają obecnie przy trzech inwestycjach:

1. Przebudowa chodnika na drogę dla rowerów i chodnik dla pieszych wzdłuż wewnętrznej jezdni Alei Podwale;
2. Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wieniawskiego – Gagarina – de Gaulle’a – al. Podwale w Wałbrzychu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 367;
3. Przebudowa ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu wraz z budową drugiej jezdni, od skrzyżowania z ul. Wrocławską do skrzyżowania z ul. Stacyjną.

Na Alei Podwale zerwana została już część nawierzchni starego chodnika, trwa także wycinka drzew które niszczyły jego nawierzchnię i znajdujące się pod nim instalacje. Dodatkowo wytypowane do ścięcia zostały te drzewa, które mogłyby stwarzać zagrożenie dla pieszych i rowerzystów, głównie w przypadku silnych wiatrów (dochodziło do częstego łamania gałęzi). Od strony skrzyżowania ulic Wieniawskiego – de Gaulle’a – Gagarina – Podwale kładzione są już betonowe obrzeża wraz z podbudową pod wierzchnią warstwę asfaltu. Droga rowerowa wzdłuż Alei Podwale została tym samym połączona z przejazdami rowerowymi, które powstają przy okazji budowy sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu. Docelowo w obrębie skrzyżowania łączyć się będą drogi rowerowe biegnące wzdłuż Alei Podwale i ciągu dróg Łączyńskiego - Wieniawskiego – de Gaulle’a (obecnie w fazie projektowania).

Przy okazji przebudowy ulicy Uczniowskiej powstaje asfaltowa droga rowerowa. W efekcie, po zakończeniu robót, najważniejsza ulica przebiegająca przez tereny Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej będzie bardziej przyjazna i bezpieczna dla rowerzystów, zaś droga rowerowa przebiegać będzie wzdłuż całego odcinka wschodniej obwodnicy miasta. Warto zauważyć, że gdy powstanie odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Wieniawskiego i de Gaulle’a będzie można bezpiecznie dojechać rowerem z Podzamcza na tereny WSSE.

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group