Niedziela, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 5040
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rozbita gablota

Wtorek, 11 lutego 2020, 9:24
Aktualizacja: Środa, 12 lutego 2020, 8:25
Autor: JAZ
Wałbrzych: Rozbita gablota
Fot. JAZ
Przy ulicy Słowackiego w Wałbrzychu znajduje się miejsce szczególne dla miłośników książki. Każdy może zostawić tam książkę dla kogoś i skorzystać z tej, którą ktoś inny zostawił. Ta nietypowa forma wymiany cieszy się dużą popularnością. Ostatnio jednak coraz częściej jest narażona na wandalizm.

- To jest świetny pomysł. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego ktoś miał zniszczyć gablotę – mówi pan Krzysztof, przechodzień, który zwrócił uwagę na szkło wokół szklanego pojemnika.

Pełno szkła rzucało się w oczy z daleka. Niektórym osobom przeszkadza jednak zupełnie, co innego.
- Może w końcu, ktoś to zabierze. Tylko kusi łobuzów. Po książki powinno się iść do biblioteki – odpowiada pani, która słyszała żale pana Krzysztofa.

I tak krótka wymiana zdań skończyła się jedynie wymianą myśli i uśmiechem. Chwilę później każdy poszedł w swoją stronę. Do gabloty włożono kolejne książki. Młoda studentka odkładała je trochę tak jakby z ulgą, choć uważnie obejrzała, co leżało pod jej stopami.
- To już nie pierwszy raz, kiedy szkło jest porozbijane. Często jednak spotykamy się tu z uśmiechem i życzliwością. Czasami są to spotkania ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Wymienimy się książkami. Zostawimy te, których już nie chcemy lub poszukamy czegoś dla siebie. Zdarzają się tu naprawdę ciekawe pozycje – mówi Katarzyna.

Tymczasem już niedługo, zgodnie ze słowami prezydenta Romana Szełemja, skwer zostanie zagospodarowany i stanie tam pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
11%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
14
50%
Złości
10
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group