Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3626
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Różowa skrzyneczka w PSP nr 26

Piątek, 19 lutego 2021, 7:31
Aktualizacja: 8:33
Autor: red
Wałbrzych: Różowa skrzyneczka w PSP nr 26
Fot. użyczone
W PSP z OI nr 26 na Podzamczu – za pośrednictwem koordynatorki akcji Marty Cinciały – pojawiła się RÓŻOWA SKRZYNECZKA wypełniona środkami higienicznymi dla dziewcząt, które w szkole czują dyskomfort podczas miesiączki i mają potrzebę skorzystania z czystego wkładu.

Akcja „Różowa skrzyneczka w każdej szkole" jest to odpowiedź na potrzeby młodych dziewcząt, które żyją w tzw. ubóstwie higienicznym. Ma na celu zapewnienie dostępności do środków higienicznych typu podpaski, tampony dla dziewczynek, które nie mają możliwości takiej, aby środki zostały zakupione przez ich rodzinę. Z podpasek mogą również skorzystać dziewczęta, które miesiączka zaskoczyła podczas pobytu w szkole lub zapomniały zabrać z domu środków higienicznych na zmianę.

SP z OI nr 26 zgłosiła się do tej akcji i już otrzymała skrzynkę. Pierwszy zapas środków higienicznych został ufundowany przez Kulczyk Foundation – Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet, następne wkłady będą uzupełniane przez szkołę, samorząd, radę rodziców lub przez same uczennice, które zechcą, po skorzystaniu ze skrzyneczki, odwdzięczyć się przyniesieniem zapasowej podpaski dla koleżanek. Te rozwiązania będą weryfikowane w ciągu najbliższych miesięcy.

Usytuowanie skrzyneczki w szkole w gabinecie pielęgniarki pozwala na dyskrecję, komfort psychiczny dziewczyny, która ma potrzebę skorzystania ze środka higienicznego. Według raportu Kulczyk Foundation, co piątej Polce zdarza się nie mieć pieniędzy na zakup środków higienicznych, a 60% nastolatek musiało prosić kogoś o ich zakup. Warto nauczyć dziewczyny wzajemnej solidarności i wesprzeć je w tych trudnych dniach.

Twoja reakcja na artykuł?

8
44%
Cieszy
6
33%
Hahaha
1
6%
Nudzi
1
6%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group