Piątek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 4814
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Rtęć znaleziona przy ulicy Wyszyńskiego

Czwartek, 6 lutego 2014, 6:20
Autor: red
Wałbrzych: Rtęć znaleziona przy ulicy Wyszyńskiego
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
W sobotę 1 lutego około godziny 16.20 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące podrzucenia buteleczki i dwóch probówek, prawdopodobnie z rtęcią, w rejon posesji nr 76 przy ul. Wyszyńskiego.

O zdarzeniu zgłaszający powiadomił Straż Pożarną, której funkcjonariusze na miejscu zebrali i zabezpieczyli podrzuconą substancję.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej niezwłocznie udali się w rejon Wyszyńskiego 76. Zabezpieczyli miejsce działania Straży Pożarnej przed dostępem osób trzecich w obawie o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Strażacy penetrowali rejon posesji, sprawdzając, czy nie podrzucono więcej trucizny. Jak się okazało, były to dwie probówki i jedna fiolka z niebezpieczną substancją. Po przebadaniu strażacy jednoznacznie określili, że jest to rtęć - około 500 g. Pojemniki z niebezpieczną substancją strażacy przekazali do zabezpieczenia funkcjonariuszom Straży Miejskiej. Toksyna zostanie przekazana do utylizacji.

Z racji tego, że rtęć była szczelnie zamknięta, nie przedostała się ona do gleby, ani do wód gruntowych. Zdrowie mieszkańców tego rejonu ul. Wyszyńskiego nie jest zagrożone. Nie ustalono, kto i w jakim celu mógłby podrzucić truciznę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group