Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5505
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ruszył drive–thru

Sobota, 17 kwietnia 2021, 14:31
Aktualizacja: 14:33
Autor: JAZ
Wałbrzych: Ruszył drive–thru
Fot. JAZ
Już pod koniec marca prezydent Roman Szełemej zapowiadał przyspieszenie programu szczepień poprzez budowę mobilnego punktu typu Drive–Thru.

Prace nad przygotowaniem placu po byłej zajezdni autobusowej zakończyły się dość szybko. Wygładzono teren, przygotowano nawierzchnię i podstawową infrastrukturę do przejścia całego procesu bez wysiadania z samochodu.

Osoba udająca się na szczepienie w tym miejscu zostanie zaszczepiona bez opuszczania pojazdu. Przez uchyloną szybę nastąpi lekarska kwalifikacja. Później również przez szybę w odsłonięte ramię nastąpi iniekcja szczepionki. W następnej kolejności zaszczepiona osoba zatrzyma się na parkingu, gdzie będzie obserwowana przez personel medyczny. W razie wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych, na miejscu przygotowana jest również opieka medyczna. Według założeń punkt mobilny miał dać przepustowość minimum 1 tysiąca szczepień na dobę. Wszystko będzie jednak uzależnione od dostaw samych szczepionek.

Przygotowany punkt mieści się przy ulicy Armii Krajowej 82. Miał być pierwszym w kraju, pierwszym na Dolnym Śląsku. Niestety pomimo gotowości przez około tygodnia miejsce czekało na zgodę Wojewody. Złośliwi twierdzą, że jest to efekt niechęci polityków PiS-u do włodarzy miasta. Punkt powstał dzięki pracy samorządowców, których mocno wspierali Tauron Dystrybucja i wykonawca budowy obwodnicy Budimex.

Przyspieszenie szczepień pozwoli poprawić tempo wyszczepienia populacji. Ma to dać społeczeństwu odporność stadną, która pozwoli powrócić nam do normalności. Zależy na tym nie tylko rządowi, ale i samorządom, które na własną rękę budują miejsca masowych szczepień.

Twoja reakcja na artykuł?

33
67%
Cieszy
8
16%
Hahaha
2
4%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
3
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (40)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group